Co dalej z rowerami miejskimi w Ciechanowie?

Spółka Nextbike Polska zagrożona upadłością. – Dla naszych użytkowników nic się nie zmienia. Rowery miejskie w 39 systemach w Polsce będą funkcjonowały normalnie – zapewnia jednak spółka. – Na ten moment system działa normalnie, bez zastrzeżeń – informuje rzecznik Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska.

W Ciechanowie w tym sezonie działa 9 stacji z 90 rowerami. Planowane jest uruchomienie stacji 10. – w Opinogórze.

Spółka tłumaczy kłopoty koronawirusem. – Zarząd Nextbike Polska S.A. podjął decyzję o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Celem jest umożliwienie dalszego funkcjonowania roweru miejskiego w 39 systemach w Polsce. Zagrożenie niewypłacalnością to efekt pandemii wirusa SARS-CoV-2. Spowodowało to nagłe i niemożliwe do przewidzenia negatywne skutki finansowe dla spółki. Nextbike Polska S.A., podobnie jak wiele innych firm z branży transportowej, boryka się obecnie z gwałtownym spadkiem przychodów w związku z obowiązującym do 1 kwietnia do 5 maja br. zakazem korzystania przez użytkowników z rowerów miejskich – czytamy na jej oficjalnej stronie internetowej. Całość tutaj: https://nextbike.pl/oswiadczenie/

– Na ten moment system działa normalnie, bez zastrzeżeń. Sezon rowerowy został uruchomiony 6 maja, zaraz po tym jak rząd wycofał zakaz korzystania z rowerów miejskich – informuje z kolei rzecznik Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska. – Sezon ruszył 6 maja. Udostępniono 90 jednośladów w ramach istniejących już 9 stacji na terenie miasta. Od czerwca planowane jest uruchomienie 10. nowej stacji miejskich rowerów, która zostanie uruchomiona na terenie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Korzystanie z rowerów wymaga przestrzegania zaleceń sanitarnych.
– Aktualnie trwają ustalenia dotyczące możliwości ugodowego rozwiązania kwestii płatności za okres przesunięcia inauguracji rowerów (31 marca – 6 maja). Na ten moment nie ma jeszcze finalnych decyzji w tej sprawie – dodaje Paulina Rybczyńska. – Co do uruchamiania nowej stacji na terenie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, na dzień dzisiejszy nie ma informacji, aby planowane uruchomienie miało zostać przełożone, ale oczekujemy na ewentualny dalszy rozwój sytuacji po stronie Nextbike.

Fot. UM Ciechanów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *