Diecezjalna uroczystość Roku Jubileuszowego św. Stanisława Kostki

Diecezjalna uroczystość Roku Jubileuszowego św. Stanisława Kostki

– Centralna uroczystość Roku Jubileuszowego św. Stanisława Kostki, z okazji 450. rocznicy jego śmierci, odbędzie się 19 sierpnia 2018 r. (w niedzielę) w Rostkowie koło Przasnysza – miejscu urodzin św. Stanisława Kostki (1550-1568), patrona dzieci i młodzieży oraz głównego patrona diecezji płockiej. Okolicznościowej Eucharystii przewodniczył będzie ks. kardynał Stanisław Dziwisz z Krakowa – informuje płocka Kuria Diecezjalna.

W programie uroczystości w miejscu narodzin św. Stanisława Kostki w Rostkowie w niedzielę 19 sierpnia br. znajdzie się: godz. 13.50 – prezentacja znaczka ze św. Stanisławem Kostką z cyklu „Patroni Polski”, wydanego przez Pocztę Polską S.A.; godz. 14.00 – program ewangelizacyjny pt. „Powołani do świętości”, który poprowadzi zespół Moja Rodzina z Glinojecka w diecezji płockiej; godz. 15.00 – Eucharystia, której przewodniczył będzie ks. kardynał Stanisław Dziwisz, emerytowany metropolita krakowski i wieloletni sekretarz papieża św. Jana Pawła II. Będą ją ponadto koncelebrować: biskup płocki Piotr Libera, biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski, emerytowany biskup pomocniczy diecezji płockiej Roman Marcinkowski.

„Pragnę w tym dniu razem z Wami, umiłowani, wyśpiewać Bogu hymn wdzięczności za ten niezwykły dar, jakim była i jest postać Młodzieniaszka z Rostkowa. Po 450 latach od jego śmierci powierzymy Mu ponownie nasz Kościół Płocki, a szczególnie młode pokolenie wyznawców Chrystusa” – napisał w zaproszeniu na uroczystość biskup płocki Piotr Libera.

W uroczystości wezmą udział księża i wierni diecezji płockiej, którzy otrzymają  okolicznościowe śpiewniki. Wszyscy będą mieć zapewnioną wodę do picia. Wstęp na uroczystość jest wolny (dla mediów nie będzie akredytacji).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *