Dwa medale Promyka

Michał Brym – srebro i Wiktor Piotrowski – brąz – to najlepsze wyniki osiągnięte przez zawodników z Miejskiego Ogniska TKKF Promyk Ciechanów na Mistrzostwach Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim.

Zawody rozegrano w dniach 17-19 maja w Bornem Sulinowie. Wystartowało w nich 180 zawodników i zawodniczek z 61 klubów całej Polski. Ciechanów był reprezentowany przez siedmioro zawodników z Miejskiego Ogniska TKKF Promyk: Karolinę Dworzyńską w kat. wag. 49 kg, Martynę Szkołę w kat. wag. 55 kg, Radosława Walendziaka w kat. wag. 51 kg, Michała Bryma w kat. wag. 55 kg, Wiktora Piotrowskiego w kat. wag. 55 kg, Jana Wiśniewskiego w kat. wag. 59 kg i Krzysztofa Dąbrowskiego w kat. wag. 63 kg.

Najlepszy start zanotowali przedstawiciele kategorii 55 kg zdobywając dwa medale: Michał Brym srebrny i  Wiktor Piotrowski brązowy.

Michał Brym pokonał Patryka Węgierskiego (7:1) z Nidzickiego Klubu Taekwondo i Oskara Stańczykowskiego (7:5) z ULKS Borne Sulinowo. Wiktor Piotrowski pokonał Dawida Kukurendę (13:1) z UKS Szakal Poznań i Patryka Węgierskiego (8:6) z Nidzickiego klubu Taekwondo.

Walki eliminacyjne wygrał też Krzysztof Dąbrowski pokonując Marcina Skibę (4:1) z LMKS Gladius Bolesławiec, Bartosza Ćwiklińskiego (8:4) z Bydgoskiego Klubu Taekwondo i Tulewicza Tomasza (5:3) z UKS Dragon Długie Stare. Martyna Szkoła pokonała Julię Werner (6:1) z UKS 10 Bydgoszcz, a Janek Wiśniewski pokonał  Wojciecha Łochajewskiego (13:1) z AZS OŚ Olsztyn.

Zawodnicy Promyka zdobyli łącznie 29 pkt. w ramach ogólnopolskiego systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.