Znajdziesz nas na: CiechTivi on Facebook

Reklama

Z ostatniej chwili

- „Music Battle – Bitwa na instrumenty”, „Dzień Kultury Hip-Hop” oraz projekt „Namaluj i pokaż swój świat” to przedsięwzięcia, które wkrótce realizowane będą w ramach programu „Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2016” Narodowego Centrum Kultury. Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO oraz pomysłodawcy zapraszają do udziału w wydarzeniach - informuje rzeczniczka ciechanowskiego Urzędu Miasta Renata Jeziółkowska.
W środę 17 sierpnia policjanci z ciechanowskiej Komendy Powiatowej nałożyli 20 mandatów karnych na kierujących pojazdami, zatrzymali 4 dowody rejestracyjne oraz dwa prawa jazdy: za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym oraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Na terenie powiatu doszło do 2 kolizji drogowych.
W Ciechanowie we wtorek (16 sierpnia rano) daewoo uderzyło w ogrodzenie. Wszyscy jadący autem byli pijani.

- Trzech mężczyzn spędziło wtorkową noc w policyjnym areszcie. Podróżowali daewoo, które uderzyło w ogrodzenie w Ciechanowie na ul. Narutowicza. Wszyscy byli pijani i każdy z nich twierdził, że to nie on kierował pojazdem - informuje rzeczniczka ciechanowskiej policji podkom. Jolanta Bym. - Przybyli na miejsce policjanci zastali auto i trzech mężczyzn stojących obok. Osoby te twierdziły, że żaden z nich nie był kierowcą pojazdu, a jedynie pasażerami. Nie potrafili również wskazać, kto kierował samochodem i dlaczego nie ma go na miejscu zdarzenia. Mężczyźni zostali przebadani na zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że wszyscy są nietrzeźwi. U 24-latka badanie wykazało 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, 20-latek miał ponad 1,8 promila, natomiast 28-latek miał ponad 1,4 promila, wszyscy są mieszkańcami Ciechanowa. Cała trójka została zatrzymana w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia.
Dziś mężczyźni zostaną przesłuchani.
- Nietrzeźwych kierowców policjanci zatrzymali w poniedziałek 15 sierpnia. Pierwszy kierujący został zatrzymany o 8.40 w Gąsocinie. 34-letni kierowca opla miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Policjanci udaremnili dalszą jazdę 22-letniemu kierowcy seata. O 12.35 został zatrzymany w Nowej Wsi, gm. Ojrzeń. Mężczyzna miał w organizmie 0,7 promila alkoholu.
Kierowcy odpowiedzą teraz przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania na okres od 3 do 15 lat oraz obowiązkowa nawiązka w wysokości 5 tys. zł - informuje podkom. Jolanta Bym z KPP Ciechanów.
- Ciechanowscy policjanci podczas działań skontrolowali 171 pojazdów, nałożyli 129 mandatów karnych, sporządzili 6 wniosków o ukaranie do sądu, pouczyli 11 kierowców. Kierowcy najczęściej przekraczali dozwoloną prędkość, takich wykroczeń było 84. 10 osób jechało bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, 9 kierowców nie zastosowało się do znaków i sygnałów drogowych. 2 kierujących rozmawiało przez telefon podczas jazdy - poinformowała rzeczniczka ciechanowskiej policji podkom. Jolanta Bym.

Reklama

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 6

22.03.2012 09:59 / Marek

W Szkole Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki odbył się Dzień Otwarty. Potencjalni pierwszoklasiści i ich rodzice wracali do domów zadowoleni.

W trakcie Dnia otwartego rodzice mogli porozmawiać z dyrektor szkoły Marią Trojanowską, nauczycielami, zwiedzić szkolne klasy. Dla małych gości przygotowano ciekawe doświadczenia, gry i zabawy, a najwięcej oklasków wzbudziły występy artystyczne przygotowane przez uczniów „Szóstki”.

SP nr 6 powołano w 1948 r. W 1960 r. szkoła otrzymała imię Tadeusza Kościuszki. W 1999 r. została przeniesiona z siedziby przy ul. 17. Stycznia do obecnej – przy u. Wiklinowej. Dziś w szkole wiedzę zdobywa ok. 300 uczniów, co jest wielkim atutem tej placówki. Mała ilość dzieci w klasach pozwala m.in. na lepsze objęcie ich opieką.

a

    Komentarze

    Komentowanie zablokowane.