Znajdziesz nas na: CiechTivi on Facebook

Reklama

Z ostatniej chwili

Czterech podejrzanych o kradzież samochodu OSP w Kraszewie i jego wyposażenia zatrzymali ciechanowscy policjanci.

Oto relacja rzeczniczki ciechanowskiej policji Jolanty Bym:

Ciechanowscy policjanci zatrzymali podejrzanych o włamanie i kradzież sprzętu specjalistycznego, który znajdował się w technicznym wozie strażackim należącym do ochotników z Kraszewa. Dzisiaj o losie dwóch z zatrzymanych zadecyduje miejscowy sąd.

W poniedziałek ciechanowscy kryminalni zatrzymali cztery osoby podejrzane o kradzież z włamaniem na terenie powiatu ciechanowskiego. Mężczyźni (23-27 lat) to mieszkańcy pow. ciechanowskiego i samego Ciechanowa. Cała czwórka usłyszała już zarzut kradzieży zagęszczarki spalinowej w miejscowości Chruszczewo.

Jak się okazało, trzech z zatrzymanych ma najprawdopodobniej na swoim koncie także kradzież z włamaniem sprzętu specjalistycznego, który znajdował się w technicznym wozie strażackim należącym do ochotników z Kraszewa. Zdarzenie to miało miejsce w ubiegły czwartek w Kraszewie. Dwóch z zatrzymanych było już wcześniej notowanych za kradzieże.

W czasie przeszukań zabezpieczono elektronarzędzia oraz inne przedmioty, które mogą pochodzić z przestępstw. W tym momencie trwają czynności Policji, które pozwolą zweryfikować i ustalić ich pochodzenie. Policjanci prowadzą ustalenia odnośnie innych kradzieży z włamaniem na terenie powiatu ciechanowskiego, w które mogą być zamieszani mężczyźni.

Wobec 23-latka zastosowano dozór policji. Mężczyzna będzie się teraz stawiał trzy razy w tygodniu w komendzie policji. Drugi z mężczyzn, 27-letni mieszkaniec Ciechanowa, będzie odpowiadał przed sądem z wolnej stopy.

Dzisiaj o losie dwóch z zatrzymanych zadecyduje miejscowy sąd. Policja i prokuratura wnioskowały o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.
To już pewne: Tadeusz Bochnia został nowym dyrektorem Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. Zastąpił Hannę Jaroszewską, która zrezygnowała ze stanowiska.
Niewykluczone, że greckie miasto Acharnes stanie się kolejnym, szóstym już miastem partnerskim Ciechanowa. Grecka delegacja gościła nad Łydynią w dniach 24-28 czerwca razem z zespołem folklorystycznym, który wziął udział w tegorocznej "Kupalnocce".
15. nowych, tzw. "Czarnych Punktów" stanie w tym sezonie nad "dzikimi" kąpieliskami na Mazowszu.
21-letni mężczyzna wpadł dziś w nocy w ręce ciechanowskich policjantów. Miał przy sobie narkotyki, a w dodatku był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Reklama

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 6

22.03.2012 09:59 / Marek

W Szkole Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki odbył się Dzień Otwarty. Potencjalni pierwszoklasiści i ich rodzice wracali do domów zadowoleni.

W trakcie Dnia otwartego rodzice mogli porozmawiać z dyrektor szkoły Marią Trojanowską, nauczycielami, zwiedzić szkolne klasy. Dla małych gości przygotowano ciekawe doświadczenia, gry i zabawy, a najwięcej oklasków wzbudziły występy artystyczne przygotowane przez uczniów „Szóstki”.

SP nr 6 powołano w 1948 r. W 1960 r. szkoła otrzymała imię Tadeusza Kościuszki. W 1999 r. została przeniesiona z siedziby przy ul. 17. Stycznia do obecnej – przy u. Wiklinowej. Dziś w szkole wiedzę zdobywa ok. 300 uczniów, co jest wielkim atutem tej placówki. Mała ilość dzieci w klasach pozwala m.in. na lepsze objęcie ich opieką.

a

    Komentarze

    Komentowanie zablokowane.