Znajdziesz nas na: CiechTivi on Facebook

Reklama

Z ostatniej chwili

Odwołuję poszukiwania Szczepana K. 87-letniego mieszkańca Ciechanowa.
Mężczyzna odnalazł się w jednej z klatek bloku przy ul. Pułtuskiej. W
rejon tej ulicy doprowadził pies tropiący z przewodnikiem, a następnie
informacje uzyskane od mieszkańców pozwoliły na odnalezienie
mężczyzny - sierż. szt. Jolanta Bym.
Zaginął Szczepan K. 87-letni mieszkaniec Ciechanowa. Mężczyzna wyszedł
dziś rano ze swojego mieszkania i do chwili obecnej nie wrócił.

Zaginiony ma problemy z pamięcią. Zaginiony jest szczupłej budowy ciała, ma 160 cm wzrostu, włosy krótkie szpakowate. W chwili zaginięcia mężczyzna ubrany był w ciemne dresy oraz buty koloru brązowego. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Policją pod nr tel 997 - sierż. szt. Jolanta Bym.
W piątek 31 lipca otwarty został odcinek od ulicy Mławskiej do Gostkowskiej oraz fragmenty ulicy Mleczarskiej - od Płońskiej do mostu na Łydyni i od wiaduktu kolejowego do Tysiąclecia. Niedostępny będzie jeszcze tylko nieco ponad 800 metrowy odcinek od Wojska Polskiego do Pułtuskiej.
48-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego jechał 120 km na godzinę, uciekał przed policją – teraz stanie przed sądem.

Działo to się w ostatnią środę (29 czerwca) przed południem na drodze krajowej nr 60. - W miejscowości Gogole Wielkie służbę pełnili policjanci z ciechanowskiej drogówki – relacjonuje rzeczniczka ciechanowskiej policji sierż. sztab. Jolanta Bym. - W pewnym momencie zauważyli zbliżający się do nich z dużą prędkością samochód. Laser do pomiaru prędkości wskazywał, że kierowca landrovera porusza się z prędkością 120 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierujący pomimo dawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania nie zwalniał i nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci użyli sygnałów uprzywilejowania i udali się w pościg za kierującym. Kierowca zignorował ten sygnał i pędził dalej popełniając wykroczenia. W miejscowości Gołymin Ośrodek wyprzedził pojazd jadący przed nim pomimo podwójnej linii ciągłej.
Jak ustalili policjanci kierowca, którym był 48-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, które zostanie przesłane do właściwego miejscowo starostwa. Ze swojego zachowania wkrótce będzie się także tłumaczył przed sądem
- W poniedziałek (27 lipca) ok. 14.30, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, został powiadomiony, iż na jednej z ulic Ciechanowa, dwóch młodych mężczyzn usiłowało ukraść torebkę 66-letniej mieszkance Sierpca. Kilka minut później dyżurny otrzymał informację, że najprawdopodobniej Ci sami mężczyźni dokonali kradzieży torebki na „wyrwę” 72-letniej mieszkance Ciechanowa - informuje rzeczniczka KPP sierż. sztab. Jolanta Bym. - Kobieta w torebce miała dokumenty , telefon komórkowy oraz pieniądze. Policjanci patrolując miasto zauważyli grupę mężczyzn, wśród których byli dwaj mężczyźni odpowiadający rysopisom podanym przez pokrzywdzone. Mężczyźni na widok radiowozu zaczęli uciekać, po krótkim pościgu zostali zatrzymani przez dwa patrole policji. Byli to 16-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego oraz 18-letni mieszkaniec Ciechanowa. Odzyskano torebkę wraz z zawartością dokumentów i telefonem komórkowym oprócz pieniędzy. 18-latek spędził noc w policyjnym areszcie a nieletni został przekazany ojcu. Mieszkańcowi Ciechanowa za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, nieletni zaś będzie odpowiadał przed Sądem Rodzinnym.

Reklama

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 6

22.03.2012 09:59 / Marek

W Szkole Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki odbył się Dzień Otwarty. Potencjalni pierwszoklasiści i ich rodzice wracali do domów zadowoleni.

W trakcie Dnia otwartego rodzice mogli porozmawiać z dyrektor szkoły Marią Trojanowską, nauczycielami, zwiedzić szkolne klasy. Dla małych gości przygotowano ciekawe doświadczenia, gry i zabawy, a najwięcej oklasków wzbudziły występy artystyczne przygotowane przez uczniów „Szóstki”.

SP nr 6 powołano w 1948 r. W 1960 r. szkoła otrzymała imię Tadeusza Kościuszki. W 1999 r. została przeniesiona z siedziby przy ul. 17. Stycznia do obecnej – przy u. Wiklinowej. Dziś w szkole wiedzę zdobywa ok. 300 uczniów, co jest wielkim atutem tej placówki. Mała ilość dzieci w klasach pozwala m.in. na lepsze objęcie ich opieką.

a

    Komentarze

    Komentowanie zablokowane.