Znajdziesz nas na: CiechTivi on Facebook

Z ostatniej chwili

W niedzielę 7 lutego ok. 17. w Ciechanowie przy ul. Ceramicznej patrolujący miasto policjanci z wydziału prewencji zauważyli trzech mężczyzn stojących przy aucie. Jeden na widok radiowozu odrzucił pod samochód foliowe zawiniątko. - Podjęte przez policjantów czynności wykazały, że w torebce foliowej znajduje się susz konopi indyjskich. Do ich posiadania przyznał się 20-latek, mieszkaniec Ciechanowa. Mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał - informuje rzeczniczka ciechanowskiej komendy podkom. Jolanta Bym. - Za przestępstwo posiadania środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Jolanta Bym
- W styczniu 2016 roku na terenie powiatu ciechanowskiego strażacy podejmowali działania ratowniczo-gaśnicze 66 razy. W porównaniu do stycznia 2015 roku nastąpił spadek interwencji o 8 zdarzeń - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej.
W ramach kontynuacji rządowego programu „Maluch” Ciechanów pozyskał 50 400 zł z budżetu państwa na dofinansowanie funkcjonowania nowych miejsc opieki nad dziećmi utworzonych w miejskim żłobku po jego rozbudowie. - Prezydent Krzysztof Kosiński podkreśla, że to kolejny krok wspierający młodych rodziców w Ciechanowie - informuje rzeczniczka Ratusza Renata Jeziółkowska.
- Dzięki stabilizacji budżetu Mazowsza, po kilku latach przerwy – ponownie możliwe jest wsparcie dla organizacji pozarządowych.W 2016 r. przeznaczonych zostanie na ten cel ponad 10,3 mln zł. 5 lutego ruszyły pierwsze konkursy. Na wsparcie finansowe w ramach specjalnego programu mogą również liczyć jednostki OSP. Dla nich w budżecie województwa zarezerwowane są 3 mln zł - informuje Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego.
Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Wójt Gminy Sońsk oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sońsku zapraszają do Bądkowa na XXXV Przegląd Zespołów Zapustnych „Mazowieckie Zapusty 2016″. Niedziela 7 luty 2016 r. godz. 12.30.

Reklama

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 6

22.03.2012 09:59 / Marek

W Szkole Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki odbył się Dzień Otwarty. Potencjalni pierwszoklasiści i ich rodzice wracali do domów zadowoleni.

W trakcie Dnia otwartego rodzice mogli porozmawiać z dyrektor szkoły Marią Trojanowską, nauczycielami, zwiedzić szkolne klasy. Dla małych gości przygotowano ciekawe doświadczenia, gry i zabawy, a najwięcej oklasków wzbudziły występy artystyczne przygotowane przez uczniów „Szóstki”.

SP nr 6 powołano w 1948 r. W 1960 r. szkoła otrzymała imię Tadeusza Kościuszki. W 1999 r. została przeniesiona z siedziby przy ul. 17. Stycznia do obecnej – przy u. Wiklinowej. Dziś w szkole wiedzę zdobywa ok. 300 uczniów, co jest wielkim atutem tej placówki. Mała ilość dzieci w klasach pozwala m.in. na lepsze objęcie ich opieką.

a

    Komentarze

    Komentowanie zablokowane.