Znajdziesz nas na: CiechTivi on Facebook

Reklama

Z ostatniej chwili

Ciechanowianin prof. Andrzej Rzepliński prezes Trybunału Konstytucyjnego – Honorowy Obywatel Ciechanowa - został odznaczony papieskim krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice.
Uroczystość rozpoczęła się dzisiaj (23 stycznia) o 9.30 w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Krzyż przyznawany jest przez papieża, na wniosek biskupa diecezjalnego, w dowód uznania dla zaangażowania w pracę na rzecz Kościoła.
68-letnia mieszkanka Raciąża została dzisiaj (23 stycznia) rano potrącona na przejściu dla pieszych przy ul. 3. Maja w Ciechanowie. Do wypadku doszło ok. 6.30. - Poszkodowana kobieta z obrażeniami miednicy została przewieziona do szpitala w Płońsku. Funkcjonariusze kierującej nissanem micrą zatrzymali prawo jazdy. Kobieta odpowie przed sądem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – informuje asp. szt. Ewa Olba z KPP w Ciechanowie.
- Wczoraj ok. 20.50 na ul. Sienkiewicza w Ciechanowie mieszkaniec Warszawy kierujący pojazdem marki Nissan spowodował zagrożenie w ruchu drogowym – poinformowała Ewa Olba z ciechanowskiej komendy. - Mężczyzna skręcając z pasa przeznaczonego do jazdy na wprost, skręcił w prawo czym zmusił innych kierowców skręcających w prawo do gwałtownego zatrzymania pojazdów. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowych funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy oraz sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.
Ciechanowski Urząd Miasta informuje: od 25 stycznia Zakład Komunikacji Miejskiej wprowadza czasowe korekty w funkcjonowaniu linii „0”. W niedziele i święta kurs z Centrum Handlowego Marcredo z godz. 9.49 zostaje przesunięty na godz. 9.54, a w dni powszednie kurs z dworca PKP z godz. 5.10 na godz. 5.02.
W nocy z 21 na 22 stycznia w godz. 21. - 5. na terenie Ciechanowa i Glinojecka, przeprowadzono wzmożone działania prewencyjne z udziałem funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego, Wydziału Prewencji, Wydziału Ruchu Drogowego oraz funkcjonariuszy Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji w Płocku. Działania przeprowadzono pod kątem ograniczenia przestępczości samochodowej.
- W wyniku działań policjanci przeprowadzili 12 interwencji, przeprowadzili 12 kontroli pojazdów, wylegitymowali 45 osób, pouczyli 13 osób, wobec jednej osoby skierowano wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ciechanowie. - Policja zwraca się z apelem do lokalnej społeczności o zabezpieczenie swoich pojazdów oraz zwrócenie szczególnej uwagi na osoby nieznane przebywające w okolicy osiedlowych parkingów szczególnie w godzinach wieczorowo-nocnych i w uzasadnionych przypadkach informowanie o zaistniałym fakcie dyżurnego komendy dzwoniąc pod numer telefonu 997 - informuje asp. szt. Ewa Olba z ciechanowskiej KPP.

Reklama

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 6

22.03.2012 09:59 / Marek

W Szkole Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki odbył się Dzień Otwarty. Potencjalni pierwszoklasiści i ich rodzice wracali do domów zadowoleni.

W trakcie Dnia otwartego rodzice mogli porozmawiać z dyrektor szkoły Marią Trojanowską, nauczycielami, zwiedzić szkolne klasy. Dla małych gości przygotowano ciekawe doświadczenia, gry i zabawy, a najwięcej oklasków wzbudziły występy artystyczne przygotowane przez uczniów „Szóstki”.

SP nr 6 powołano w 1948 r. W 1960 r. szkoła otrzymała imię Tadeusza Kościuszki. W 1999 r. została przeniesiona z siedziby przy ul. 17. Stycznia do obecnej – przy u. Wiklinowej. Dziś w szkole wiedzę zdobywa ok. 300 uczniów, co jest wielkim atutem tej placówki. Mała ilość dzieci w klasach pozwala m.in. na lepsze objęcie ich opieką.

a

    Komentarze

    Komentowanie zablokowane.