Znajdziesz nas na: CiechTivi on Facebook

Z ostatniej chwili

- W wyniku przeprowadzonego konkursu wyłoniono sekretarza miasta. Zostanie nim Marcin Burchacki dotychczasowy kierownik Oddziału Zamiejscowego w Ciechanowie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego - poinformował ciechanowski Ratusz.
Spółka „Koleje Mazowieckie – KM” przypomina, że 30 września 2015 r. upływa termin, w którym honorowane są legitymacje szkolne według starego wzoru, tj. bez dołączonego numeru pesel.

Więcej szczegółów na:
http://www.mazowieckie.com.pl/pl/oswiadczenie-kolei-mazowieckich-ws-obowiazku-umieszczenia-numeru-pesel-w-legitymacjach-uczniowskich
Ciechanowscy policjanci zaplanowali wizyty w pięciu szkołach podstawowych i gimnazjach. Proponują zabawę na rowerowym torze przeszkód oraz symulatorze zderzeń. Najbardziej aktywni uczestnicy mają szansę otrzymać atrakcyjne nagrody, które przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa. - Celem wizyt jest promowanie bezpieczeństwa na drogach oraz życia wolnego od uzależnień – informuje rzeczniczka komendy sierż. sztab. Jolanta Bym. - W tym samym czasie gdy jedna grupa uczniów będzie brała udział w obszarze edukacji z zakresu ruchu drogowego druga grupa uczniów zostanie objęta kampanią antydopalaczową. Prelekcje, spektakle teatralne oraz filmy edukacyjne to propozycje przygotowane przez funkcjonariuszy zajmujących się profilaktyką z Wydziału Prewencji.
- Dwie wizyty już za nami. 25 września byliśmy w Gumowie, 28 września w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Ciechanowie przy ul. Powstańców Wielkopolskich – informuje rzeczniczka.
Na I Ciechanowskie Forum Gospodarcze zapraszają w piątek 2 października prezydent Ciechanowa i Mazowiecka Izba Gospodarcza.

Jak informuje Urząd Miasta - głównymi tematami forum będą:: współpraca miasta z przedsiębiorcami, rozwój przedsiębiorczości, możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych, program „Wspierać przedsiębiorczość”.
Forum odbędzie się w siedzibie PWSZ przy ul. Narutowicza 9, w auli nr 102. Początek – godz. 10.
Miasto opracowuje strategiczny dokument, w którym zostaną zawarte działania inwestycyjne i nieinwestycyjne przyczyniające się do redukcji emisji gazów cieplarnianych, redukcji zużycia energii poprzez zwiększenie efektywności energetycznej, zwiększenia udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych oraz do poprawy jakości powietrza. Mieszkańcy poprzez wypełnienie ankiety mogą aktywnie uczestniczyć w tworzeniu dokumentu i realnie wpłynąć na podejmowane działania - informuje Urząd Miasta.

Reklama

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 6

22.03.2012 09:59 / Marek

W Szkole Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki odbył się Dzień Otwarty. Potencjalni pierwszoklasiści i ich rodzice wracali do domów zadowoleni.

W trakcie Dnia otwartego rodzice mogli porozmawiać z dyrektor szkoły Marią Trojanowską, nauczycielami, zwiedzić szkolne klasy. Dla małych gości przygotowano ciekawe doświadczenia, gry i zabawy, a najwięcej oklasków wzbudziły występy artystyczne przygotowane przez uczniów „Szóstki”.

SP nr 6 powołano w 1948 r. W 1960 r. szkoła otrzymała imię Tadeusza Kościuszki. W 1999 r. została przeniesiona z siedziby przy ul. 17. Stycznia do obecnej – przy u. Wiklinowej. Dziś w szkole wiedzę zdobywa ok. 300 uczniów, co jest wielkim atutem tej placówki. Mała ilość dzieci w klasach pozwala m.in. na lepsze objęcie ich opieką.

a

    Komentarze

    Komentowanie zablokowane.