Glinojeck. Ferie są, lodowisko jest. Nie ma zgody Sanepidu

Ferie zimowe rozpoczęte. Nakaz wychodzenia dzieci z domów w godzinach 8-16 tylko pod opieką dorosłych zniesiony, ale niestety – w Glinojecku najmłodsi (i nie tylko) nie poszaleją na przygotowanym właśnie do sezonu miejskim lodowisku. Nie ma zgody Sanepidu.

– W związku z przygotowaniem lodowiska do sezonu zimowego wystąpiliśmy do Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej o zajęcie stanowiska w sprawie otwarcia naszego lodowiska. Tafla jest już gotowa do użytku. Niestety otrzymaliśmy negatywną opinię. W związku z powyższym do 17 stycznia nie możliwe jest korzystanie z lodowiska. Będziemy Państwa na bieżąco informować o ewentualnych zmianach – poinformował glinojecki Urząd Miasta.

Sanepid poinformował glinojecki samorząd, że zgodnie z rządowym rozporządzeniem w związku ze stanem epidemii – do 17 stycznia zakazana jest działalność związane ze sportem, rozrywkowa i rekreacyjna. Z lodowiska, w myśl przepisów, mogą obecnie korzystać tylko m.in. członkowie klubów sportowych, czy członkowie kadry narodowej. Można też organizować wydarzenia sportowe, ale bez udziału publiczności.

Red

Fot. UM Glinojeck

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *