Joanna Potocka-Rak. Kobieta, która pokonała Krystynę Jandę i Hannę Gronkiewicz-Waltz

Starosta ciechanowski Joanna Potocka-Rak zajęła drugie miejsce w plebiscycie na najbardziej wpływową kobietę Mazowsza zorganizowanym przez redakcje “Polska Times”, “Echo Dnia” oraz “Tygodnika Ostrołęckiego”. Zwyciężyła Joanna Bala – dyrektor mazowieckiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Na zwyciężczynię oddano 4270 głosów, a na starostę Joannę Potocką-Rak – 3864. Trzecie miejsce i 3291 głosów zdobyła Anna Auksel-Sekutowicz, radna Warszawy i wiceprzewodnicząca Nowoczesnej.

Warto podkreślić, że na dalekich miejscach w plebiscycie uplasowały się np.: wicemarszałek Mazowsza Janina Ewa Orzełowska i znana aktorka Krystyna Janda (24 miejsce ex aequo – z 5 pkt), a także żona prezydenta Warszawy Małgorzata Trzaskowska i tenisistka, tryumfatorka ostatniego French Open Iga Świątek (34 miejsce, po 1 pkt).

Żaden głos nie padł m.in. na: aktorkę i dyrektor Teatru Powszechnego w Radomiu Małgorzatę Potocką, posłankę Joannę Lichocką, wicemarszałek Sejmu Małgorzatę Kidawę Błońską, publicystkę Monikę Jaruzelską, byłą prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz -Waltz, pisarkę Sylwię Chutnik.

KOMENTARZ:

Starosta Joanna Potocka-Rak dla ciechtivi.pl:

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, za oddane głosy w plebiscycie – Stu wpływowych kobiet z naszego regionu, ułożonym przez Kolegium Redakcyjne “Polska Times” i “Echa Dnia” oraz “Tygodnika Ostrołęckiego”. Znalezienie się w gronie tak wyjątkowych kobiet, które od lat angażują się w życie społeczne, gospodarcze, kulturalne czy polityczne, było ogromnym wyróżnieniem, a miejsce na podium to potwierdzenie, że nasza praca jest zauważana i dobrze oceniana nie tylko lokalnie. Bardzo dziękuję Panu Wicestaroście i wszystkim Kierownikom i Pracownikom Starostwa Powiatowego w Ciechanowie oraz Kierownikom i Pracownikom Jednostek Organizacyjnych. To po prostu bardzo dobra ocena, także Waszej pracy. Jeszcze raz dziękuję.

red

Fot. Polska Times

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *