Medale Promyka w Mszanie Dolnej

Dwa złote medale i jeden brązowy zdobyli zawodnicy ciechanowskiego TKKF Promyk na  XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Taekwondo olimpijskim – Małopolska 2012 . Zawody odbyły się w Mszanie Dolnej.

Zawodnicy Promyka

–  Do turnieju po eliminacjach zakwalifikowało się 180 zawodników i zawodniczek z 56 klubów. Ciechanów reprezentowany był przez  pięcioro  zawodników z TKKF Promyk : Martynę Szkołę w kat. wag. 51 kg, Cezarego Sarnowskiego w kat. wag. 41 kg, Jakuba Grzywińskiego w kat. wag. 37 kg, Jana Wiśniewskiego w kat. wag. 49 i Patryka Szkołę w kat. wag. 53 kg . Zawodnicy z Ciechanowa wywalczyli indywidualnie trzy miejsca medalowe  i siódme miejsce drużynowo w Polsce.

Najlepiej zaprezentowała się Martyna Szkoła, która wywalczyła dwa złote medale,  w walkach i dwuboju technicznym oraz Czarek Sarnowski,  który wywalczył medal brązowy w dwuboju technicznym.
Martyna Szkoła w kat. wag. 51 kg pokonała kolejno: Karolinę Ziejewską (6:1) z UKS Viktoria Morąg, Angelikę Mróz (12:1) z UKS Taekwondo Poniatowa, Dagmarę Wlazło (10:5) z Pomorze Świnoujście i w finale Agnieszkę Zalewską (9:4) z AZS Łódź.
Pierwsze walki eliminacyjne wygrali  też  pozostali zawodnicy Promyka plasując się na miejscach 5-8 w swoich  kategoriach wagowych. Zawodnicy Promyka wywalczyli 35 punktów w ramach ogólnopolskiego systemu sportu młodzieżowego.