Medalowy Promyk w Bydgoszczy

Pięć medali zdobyli zawodnicy ciechanowskiego Promyka na międzynarodowym turnieju taekwondo olimpijskiego w Bydgoszczy. Złoto – Martyna Szkoła z ciechanowskiego Gimnazjum nr 2.

Zawodnicy Promyka w Bydgoszczy

W Bydgoszczy odbył międzynarodowy turniej taekwondo olimpijskiego „Bydgoszcz Cup 2012”. W turnieju wystartowało ponad 300 zawodników i zawodniczek z 51 klubów z Polski oraz Litwy . Zawody posiadały status turnieju rankingowego Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego w kategorii wiekowej juniorów i juniorów młodszych. Ciechanów na tych zawodach reprezentowali zawodnicy Miejskiego Ogniska TKKF Promyk , którzy wywalczyli  pięć medali.

Najlepiej zaprezentowała się Martyna Szkoła (Gimnazjum nr 2 Ciechanów), w kategorii wagowej 51kg  zdobyła złoty medal. Pozostali medaliści Promyka wywalczyli medale brązowe : Wiśniewski Jan (Gimnazjum STO Ciechanów) w kat.  wag.  49 kg, Brym Michał (Gimnazjum TWP Ciechanów) i Piotrowski Wiktor (Gimnazjum nr 1 Ciechanów) w kat. wag. 51 kg i Dworzyńska Karolina (Gimnazjum Stupsk) w kat. wag.  49 kg .

Pierwsze walki eliminacyjne wygrali też Grzywiński Jakub (SP nr.7 Ciechanów) w kat . wag 37 kg, który pokonał (5:3) Piotra Suleja z UKS Andros Puławy , Czarek Sarnowski (SP Morawy) w kat. wag. 41 kg pokonał (1:0) Michała Graba z KKT Tygrys Kętrzyn, Achciński Krzysztof(Gimnazjum nr.2 Ciechanów) w kat. wag.  59 kg pokonał (4:3) Jakuba Bobowicza z UKS Mechanik Zamość.

Zawody te były ostatnim sprawdzianem zawodników Promyka przed Mistrzostwami Polski Juniorów , które w dniach 8-9 czerwca odbędą się w Bornym Sulinowie . Natomiast  dla juniorów młodszych był to kolejny start przed finałami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w bieżącym roku odbędzie się w dniach 1-3 lipca w Mszanie Dolnej.