Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwondo olimpijskim – Trzy medale ciechanowskiego Promyka

W Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekowndo olimpijskim. Zawody rozegrane zostały w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych – Świętokrzyskie 2019. Jest to największa impreza sportowa dla tej kategorii wiekowej w kraju, skupiająca wszystkie dyscypliny olimpijskie.

Do tych zawodów zakwalifikowało się pięciu zawodników Miejskiego Ogniska TKKF Promyk w Ciechanowie, którzy pod kierunkiem trenera Radosława Lisowskiego wywalczyli trzy medale oraz kilka miejsc punktowanych, co zaowocowało zdobyciem 39 punktów w ramach ogólnopolskiego systemu sportu dzieci i młodzieży.

Najlepiej na tych zawodach, zaprezentował się Bartosz Skotnicki, który wywalczył dwa srebrne medale. W konkurencji walk do 65 kg oraz konkurencjach sprawnościowych. Medal brązowy w kategorii wagowej 57 kg wywalczył Bartosz Pawłowski a miejsca w przedziale 5-8 wywalczyli: Filip Szajkowski, Rafał Płoski i Daniel Kędzierski. Miejsca punktowane w konkurencjach sprawnościowych wywalczyli także  Bartosz Pawłowski  piąte oraz Rafał Płoski szóste.

Zawodnicy Promyka wchodzący w skład reprezentacji Mazowsza wywalczyli wraz z innymi mazowieckimi klubami  trzecie miejsce w kraju w punktacji województw, ustępując województwom: wielkopolskiemu i warmińsko- mazurskiemu.