Nie daj się oszukać fałszywemu pracownikowi ciechanowskich Wodociągów

Do mieszkań samotnie mieszkających seniorów pukali już oszuści podający się za pracowników gazowni, elektrowni, opieki społecznej i innych służb publicznych. Teraz przyszła kolej na przestępców podszywających się pod pracowników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

– W związku z pojawiającymi się informacjami o oszustach podszywających się pod pracowników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Ciechanowie, miasto prosi szczególnie seniorów o zachowanie ostrożności przy wpuszczaniu osób postronnych do domów i mieszkań – apeluje rzeczniczka Urzędu Miasta Paulina Rybczyńska.

Rzeczniczka podaje informacje, które pozwolą rozpoznać i zweryfikować, czy mamy do czynienia z pracownikami miejskiej spółki. – Pracownicy miejskiej spółki Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Ciechanowie nie prowadzą żadnych kontroli instalacji wewnętrznych w mieszkaniach budynków wielorodzinnych – wyjaśnia. – W budynkach jednorodzinnych kontrole wodomierzy prowadzone są wyłącznie przez uprawnionych, posiadających identyfikator pracowników ZWiK ubranych w stroje służbowe z logo spółki, poruszających się wyłącznie oznakowanymi pojazdami służbowymi. Także monterzy oraz pracownicy pogotowia wodociągowo-kanalizacyjnego ZWiK ubrani są zawsze w stroje z logo spółki i przybywają na miejsce zdarzenia oznakowanym autem.

Tożsamość osób wykonujących odczyty wodomierzy i pracowników Spółki ubiegających się o wstęp na teren nieruchomości można każdorazowo zweryfikować prosząc o okazanie legitymacji służbowej wraz z upoważnieniem bądź u dyspozytora pracującego całą dobę pod numerem alarmowym 994.

Paulina Rybczyńska
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ciechanów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *