Znajdziesz nas na: CiechTivi on Facebook

Reklama

Z ostatniej chwili

- Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia, w którym śmierć poniósł 49-letni pieszy. Do tragedii doszło w sobotę 13 stycznia ok.19:55 na drodze krajowej nr 60 w Chrzanówku. Jak wynika ze wstępnych ustaleń: kierowca ciężarówki DAF 30-letni mieszkaniec powiatu makowskiego, jadąc w kierunku Pomorza, potrącił pieszego, 49-letniego mieszkańca Ciechanowa, który stojąc na poboczu nagle wtargnął na jezdnię. Pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierowca pojazdu był trzeźwy. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze - informuje
asp. szt. Bożena Kuklak z KPP Ciechanów.
17 stycznia 73. rocznica zamordowania w Ciechanowie przez niemieckich okupantów polskich więźniów. - Przedstawiciele samorządów, administracji państwowej, ciechanowskich instytucji, organizacji kombatanckich, szkół złożą kwiaty pod tablicą na ratuszu, upamiętniającą te tragiczne wydarzenia. Następnie kwiaty zostaną złożone pod tablicą przy ul. Śląskiej - informuje Urząd Miasta.
- Oprócz kwesty w ramach 26. Finału WOŚP odbędzie się szereg wydarzeń artystycznych, sportowych, zorganizowane zostaną atrakcje dla dzieci i dorosłych. Część odbędzie się już w sobotę. W ramach WOŚP zaplanowany jest bieg, parada, pokazy, koncerty, licytacje, turniej szachowy. W Ciechanowie i okolicach kwestować będzie około 420 wolontariuszy - informuje Urząd Miasta.
W czwartek, 11 stycznia, ok 17. na drodze krajowej nr 60 we Władysławowie doszło do potrącenia pieszej. - 69-letni kierowca mercedesa uderzył w przechodzącą przez przejście 35-latkę. Kobieta trafiła do szpitala - relacjonuje rzecznik KPP Ciechanów kom. Jolanta Bym.
8 stycznia o 16.17 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w Nużewie, gm. Ciechanów. Na teren pożaru zadysponowano dwa zastępy z JRG w Ciechanowie.

- W chwili dojazdu jednostek pożarem objęte było częściowo pomieszczenie na parterze drewnianego budynku mieszkalnego (kuchnia połączona z salonem), palił się pelet przygotowany jako paliwo do kominka, pożar rozprzestrzeniał się na drewniany strop. Mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz budynku, nikt nie odniósł obrażeń - relacjonuje rzecznik KP PSP w Ciechanowie mł. bryg. Grzegorz Pawlicki.

Reklama

Poszukiwania zaginionego mieszkańca Gołotczyzny

09.01.2018 13:48 / Marek

Trwają poszukiwania 24-letniego Łukasza Brzozowskiego z Gołotczyzny, który wyszedł z domu 9 grudnia ubiegłego roku.

Prowadzone były m.in. z użyciem sonaru na Sonie, a także nad jej brzegami w rejonie wsi Zasonie w gminie Nowe Miasto.

INFORMACJA Z KPP CIECHANÓW: 10 grudnia 2017 r. ciechanowscy policjanci rozpoczęli poszukiwania za zaginionym 24-letnim Łukaszem Brzozowskim, który ostatni raz był widziany przez rodzinę 9 grudnia 2017 roku ok godz. 9:00, wtedy wyszedł z domu i do chwili obecnej nie wrócił. Zaginięcie zgłosił brat p. Łukasza Brzozowskiego w dniu 10 grudnia 2017 r. 

Policjanci ustalili rysopis zaginionego: 198 cm wzrostu, 80 kg wagi, szczupłej budowy ciała, włosy krótkie proste, w chwili zaginięcia ubrany był w kurtkę w połowie koloru czarnego a w połowie siwego bez kaptura, buty sportowe z napisem „N”, spodnie dresowe szare lub granatowe oraz czapkę wełnianą. Łukasz Brzozowski wychodząc z domu zabrał ze sobą tylko telefon komórkowy. 

Tego samego dnia wszystkie patrole policji, które pełniły służbę na terenie powiatu ciechanowskiego otrzymały informację o danych i rysopisie zaginionego. Policjanci sprawdzili ciechanowski szpital oraz placówki przeznaczone dla osób bezdomnych. O zaginięciu Łukasza Brzozowskiego poinformowano również inne jednostki policji. 

Ostatnie miejsce, w którym został „namierzony” jego telefon były to okolice Nowego Miasta. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego, którzy zajmują się poszukiwaniami osób zaginionych okazywali zdjęcie zaginionego w placówkach handlowych oraz mieszkańcom Nowego Miasta i  okolicznych miejscowości. Żadna z tych osób nie widziała Łukasza Brzozowskiego. 

Po opublikowaniu informacji o zaginięciu Łukasza Brzozowskiego w mediach społecznościowych uzyskaliśmy informacje, że Łukasz Brzozowski był widziany od 24 grudnia w różnych miejscowościach, w tym w Otwocku, Warszawie, czy Radomiu. Informacje te zostały sprawdzone, jednak się nie potwierdziły.   

Policjanci cały czas prowadzili czynności związane z poszukiwaniem zaginionego, m.in.  od chwili rozpoczęcia poszukiwań próbowali zlokalizować jego telefon, który aktywowany został dopiero 27 grudnia 2017 roku. W czwartek, 4 stycznia 2018 r. dotarli do mężczyzny, który znalazł telefon i go uruchomił. Telefon znalazł syn policjanta, podczas wspólnego łowienia ryb. 

Komendant Powiatowy Policji w Ciechanowie natychmiast polecił wszcząć czynności wyjaśniające w tej sprawie. 

Mężczyzna wskazał, że telefon leżał w rejonie rzeki Sona w pobliżu miejscowości Zasonie gm. Nowe Miasto. Z uwagi na nowe okoliczności rozpoczęto poszukiwania na rzece oraz w rejonie rzeki Sona, a także na zalewie w Nowym Mieście oraz w jego rejonie. W działaniach poszukiwawczych, które rozpoczęły się w piątek 5 stycznia 2018 r. brali udział funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, funkcjonariusze z SPPP w Płocku, funkcjonariusze Straży Pożarnej w Warszawie, w Płońsku oraz OSP w Nowym Mieście. Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z płetwonurkami przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu m.in. łodzi z sonarem, sprawdzała dno rzeki Sona oraz Zalew w Nowym Mieście. Działania poszukiwawcze cały czas są kontynuowane. We wskaznym rejonie po raz kolejny policjanci rozpytywali mieszkańców na temat zaginionego Łukasza Brzozowskiego, jednak nikt go tam nie widział. 

kom. Jolanta Bym, rzecznik prasowy KPP Ciechanów

    Komentarze

    Dodaj komentarz