Sportowe sukcesy naszych żołnierzy

Mieszkańcy Ciechanowa, żołnierze 51. batalionu lekkiej piechoty 5. MBOT wywalczyli miejsca na podium Mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc.

12 maja w Pruszkowie  odbyły się IV Mistrzostwa Polski WRPF w wyciskaniu sztangi leżąc, w których wzięli udział dwaj żołnierze zawodowi 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej – st. szer. Damian Matusiak oraz kpr. Robert Drozdowski.

St. szer. Damian Matusiak wyciskając 122,5 kg uplasował się na 2. miejscu w kategorii 67,5 kg, tym samym zdobywając srebrny medal. Kpr. Drozdowski z wynikiem 220kg, w kategorii wagowej do 140kg zajął 4. miejsce oraz 3. miejsce w kategorii Służb Mundurowych Open.

Dobra passa nie opuszcza mazowieckich Terytorialsów. Weekend majowy również przyniósł sukcesy sportowe. Szer, Barbara Jóźwiak, żołnierz siedleckiego batalionu,  okazała się najszybszą kobietą  podczas  Mistrzostw Wojsk Obrony Terytorialnej w Półmaratonie, które odbyły się w ramach 7 PKO Białystok Maraton. Uzyskując czas 1:36:29 na dystansie półmaratonu zdobyła złoty medal, natomiast szer. Olaf Sobotka, młody zawodnik MMA z Mławy, żołnierz ciechanowskiego batalionu, wygrał walkę podczas Gali Mieszanych Sztuk Walki, które odbyły się w Żurominie. Jego rywalem był zawodnik z Lublina, Sheyk Nurani Akhmadov. Szer. Sobotka ma na swoim koncie również wiele innych sukcesów m.in. tytuł Mistrza Warmii  i Mazur w kat. Junior 77 kg, Mistrz Mazowsza w kat. junior 77 kg, a także srebrny medal na Pucharze Polski “Submission Fight”.

Aneta Szczepaniak, rzecznik prasowy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej