Szóstka z Promyka w finałach Mistrzostw Polski

Sześcioro zawodników ciechanowskiego Promyka wywalczyło bezpośredni awans do finałów Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Taekwondo Olimpijskim.

Michał Brym – I miejsce w kategorii wagowej 51 kg

I ogólnopolska eliminacja odbyła się w dniach 23 – 25 marca w Jarocinie. Wzięło w niej udział 340 zawodników z klubów całej Polski. Ciechanów reprezentowany był przez  dziewięcioro zawodników Miejskiego Ogniska TKKF Promyk : Ewelinę Chmielewską w kat. wag. 46 kg, Karolinę Dworzyńską w kat. wag. 49 kg, Natalię Maksymiuk w kat. wag. 53 kg, Radosława Walendziaka w kat. wag. 45 kg, Michała Bryma i Wiktora Piotrowskiego w kat.wag.51 kg, Krzysztofa Achcińskiego w kat. wag. 63 kg, Dawida Obidzińskiego w kat. wag. 68 kg, Wiktora Komorowskiego w kat. wag. +78 kg.

Wyniki:

Michał Brym – I miejsce: pokonał Kryspina Chojnowskiego z AZS UWM Olsztyn (6:2) , Erwina Lutarewicza z KKT Tygrys Kętrzyn (10:3) i w finale  kolegę klubowego Wiktora Piotrowskiego (2:1).

Wiktor Piotrowski- II miejsce: pokonał Przemysława Piechotę z SKS Start Olsztyn (7:1) i Konrada Skalskiego z Centrum Walki Warszawa (3:0) .

Wiktor Komorowski- II miejsce: pokonał Doriana Lisa z UKS Dragon Długie Stare (4:1) i Macieja Andrzejczaka z KS Taekyon Sierpc (3:0) .

Ewelina Chmielewska – II miejsce: pokonała Aleksandrę Kozerską z KKT Sokół Krasnystaw (3:0) i Martę Wojciechowską z UKS Macierz Lipnica Murowana (9:5).

Karolina Dworzyńska – III miejsce: pokonała Joannę Stephan z UKS TKD Pleszew (6:2) i Darię Czaplicką z UKS Środa Wielkopolska(13:6).

Radosław Walendziak – III miejsce: pokonał Antoniusza Śmiglewskiego z SKS Start Olsztyn (6:5) .

Finały Mistrzostw Polski Juniorów odbędą się w dniach 9-10 czerwca w Śremie.