Witaj szkoło. Początek roku w ciechanowskiej SP 4

Początek roku szkolnego jest zawsze ważnym momentem w życiu całej społeczności szkolnej, a więc nauczycieli, uczniów i rodziców, jak również administracji i pracowników obsługi. Każdy wiąże z nowym rokiem szkolnym nadzieje, ale jest też pełen obaw przed tym, co ten rok przyniesie.

3 września hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 4 w Ciechanowie zgromadziła uczniów, nauczycieli i rodziców. W rozmowach dało się jeszcze wyczuć ducha wakacji, ale jednocześnie słyszało się radość ze spotkania z kolegami z klasy. O godz. 9.  odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 dla uczniów klas I – III oraz oddziałów przedszkolnych. Dzieci i ich rodziców przywitała dyrektor szkoły Barbara Kamińska. Ciepłe słowa skierowała szczególnie do uczniów klas pierwszych, rozpoczynających swoją edukację w murach ciechanowskiej „Czwórki”. Przedstawiła nauczycieli, którzy przez najbliższe trzy lata będą ich wychowawcami. Wicedyrektor Ewa Barcz odczytała tekst ślubowania, który dzieci powtarzały z powagą i przejęciem. Następnie miał miejsce akt pasowania każdego dziecka na pierwszoklasistę. Wszystkie osoby zabierające głos w trakcie uroczystości życzyły uczniom miłego pobytu w szkole, dobrych wyników w nauce, zapału w zdobywaniu wiedzy oraz wielu sukcesów, nauczycielom cierpliwości i wytrwałości a rodzicom satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci.

W trakcie wakacji w szkole dokonało się wiele zmian. Jednak nie miałyby one miejsca, gdyby nie zaangażowanie rodziców. Pani dyrektor podziękowała wszystkim biorącym udział w remoncie sali 114, wręczając pamiątkowe dyplomy i upominki.

W części artystycznej uczniowie klas II a i II b pod kierunkiem wychowawczyń: Krystyny Sawulskiej i Anety Zygnerskiej piosenką i wierszem pożegnali wakacje, a rozpoczęli czas nauki.

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 dla uczniów klas IV – VIII miała miejsce o godzinie 10:30. Pani dyrektor Barbara Kamińska przedstawiła nowych nauczycieli oraz wychowawców klas czwartych.  Na koniec uczniowie klas: VI a i V a pod opieką Agaty Wdowińskiej i Joanny Trzcińskiej przygotowali montaż słowno – muzyczny.

W ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki. Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego, a dla pesymistów mamy dobrą wiadomość – kolejne wakacje na pewno nadejdą już za 10 miesięcy!

J.K.

Fot. SP nr 4 w Ciechanowie