Z uczniami w Opinogórze o bezpieczeństwie

Dzisiaj  (czwartek, 30 stycznia) Zespół ds. Profilaktyki, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie przeprowadził spotkania w Szkole Podstawowej w Opinogórze Górnej.

-W klasach III-IV tematem spotkania były Bezpieczne Ferie. Podczas prelekcji z dziećmi  przypomniano zasady bezpieczeństwa, które mają na celu przybliżenie zagrożeń z jakimi mogą się spotkać korzystając z zimowego wypoczynku. Udzielono również porad, dotyczących zachowania w takich sytuacjach – informuje podkom. Ewa Brzezińska z KPP w Ciechanowie. – Przestrzeżono przed korzystaniem z lodowisk na zbiornikach wodnych, czy zjeżdżaniem na sankach w pobliżu ulic. Ponadto omówiono zasady bezpiecznego podróżowania udających się na wypoczynek, właściwego zachowania się w górach, a także bezpiecznego przebywania w domu.

Nie ma wątpliwości, że internet posiada wiele zalet.  Niestety na surfujących w sieci najmłodszych może czyhać wiele poważnych zagrożeń. – Właśnie na ten temat funkcjonariusze rozmawiali z uczniami klas VI-VIII Szkoły Podstawowej w Opinogórze Górnej. Poprzez rozmowy profilaktyczne policjanci uświadamiali uczniów jak bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystać z zasobów internetu, jak chronić swoją prywatność online oraz jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości. Mundurowi przestrzegali także przed agresją i przemocą wynikającą z fascynacji grami oraz pouczyli jakie konsekwencje prawne niesie za sobą przemoc w internecie – relacjonuje podkom. Ewa Brzezińska.

Fot. KPP Ciechanów