PO WIELKIEJ BURZY NAD POWIATEM CIECHANOWSKIM

Zalane posesje, podtopione ulice, woda wybijająca w łazienkach z toalet – nad Ciechanowem wczoraj wieczorem przeszła burza z ulewnym deszczem. Tylko do godz. 20. Strażacy interweniowali 13 razy.

– Mamy 12 wyjazdów do zalanych budynków i pożaru stodoły – relacjonował nam po 20. oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie mł. kpt. Damian Kołpaczyński.

Pożar stodoły w gm. Sońsk. Fot. FB OSP Sońsk
Zalana piwnica w Gołotczyźnie. Fot. FB OSP Sońsk

Ulewny deszcz mocno utrudniał jazdę kierowcom.

Strażacy, zarówno zawodowi, jak i ci z OSP, wypompowywali wodę z piwnic m.in. w Ciechanowie oraz gminach Sońsk i Glinojeck.

W niektórych domach w Ciechanowie woda wybijała w łazienkach z kanalizacji sanitarnej. – Ze względu na intensywne opady deszczu sieć nie była w stanie chwilowo i miejscowo odebrać tak dużego napływu wody. Stąd ten problem. Dziś wszystko jest już w porządku – poinformował nas dzisiaj (wtorek, 6 października) prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sanitarnej w Ciechanowie Marcin Burchacki.

Wczoraj, według danych stacji meteo ciechanowskiego Urzędu Miasta między godz. 21, a północą spadło w Ciechanowie 28,6 mm deszczu – czyli prawie 3 litry na metr kwadratowy.

red

Fot. FB OSP Ościslowo