Są pieniądze na nowy wóz dla ciechanowskich strażaków

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie dostanie fundusze na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. To skutek umowy podpisanej przez prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Marka Ryszki i Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Jarosława Piotrowskiego na dofinansowanie Państwowej Straży Pożarnej na Mazowszu.

– Fundusz dofinansuje zakup nowych, średnich samochodów dla Komend Powiatowych PSP w Białobrzegach, Garwolinie, Sochaczewie i Zwoleniu. Do Komendy Miejskiej trafią aż trzy takie samochody dzięki dofinansowaniu z WFOŚiGW w Warszawie. Środki na zakup ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych otrzymają z kolei Komendy Powiatowe w Kozienicach, Płocku, Ciechanowie i Nowym Dworze Mazowieckim. Łączna wartość dotacji przekazanej na rzecz Państwowej Straży Pożarnej wyniesie 2 150 000 zł – informuje Komenda Wojewódzka PSP.

Więcej na: Podpisanie umów dotacyjnych – ponad 2,2 mln WFOŚiGW w Warszawie przekaże na rzecz PSP na Mazowszu – Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie – Portal Gov.pl

red

Fot. st. sekc. Katarzyna Urbanowska – Oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP