65-letnia kobieta, z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiła do szpitala. Policja apeluje o ostrożność

– Sezon grzewczy w pełni. To także czas, by zainstalować w domu czujnik tlenku węgla lub sprawdzić, czy ten który mamy działa bez zarzutu. To małe urządzenie ratuje życie. Wystarczy bowiem chwila, by doszło do tragedii. W środę, z objawami zatrucia czadem do szpitala trafiła mieszkanka jednej z gmin pow. mławskiego – informuje oficer prasowy KPP w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska.

Leżącą na podłodze w sypialni kobietę, odnaleźli rano pracownicy, remontujący dom. Wynieśli ją z zadymionego pomieszczenia, udzielili kobiecie pierwszej pomocy i wezwali służby ratunkowe. Na miejscu interweniowała Straż Pożarna. Dym wydobywał się prawdopodobnie z nieszczelnej instalacji komina. Kobieta została przewieziona do szpitala w Mławie.

– Mławska policja ustala szczegółowo przyczyny tego zdarzenia i apeluje, by w sezonie grzewczym zachować szczególną ostrożność. Podstawą jest przygotowanie i sprawdzenie instalacji grzewczej do nowego sezonu oraz zamontowanie w domu czujnika tlenku węgla. To łatwo dostępne i niedrogie urządzenie jest bardzo czułe na obecność tlenku węgla. Głośnym sygnałem alarmuje domowników o niebezpieczeństwie.  Warto je zatem mieć u siebie w domu ale także w mieszkaniu, gdy posiadamy piecyk gazowy – apeluje asp. szt. Anna Pawłowska.

red