A miłość człowieka Boga nam przynosi

Takiego kolędowania chyba jeszcze w Ciechanowie nie było. W parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w ramach cyklu “Spójrz Mu w oczy” wystąpił (w niedzielę 23 stycznia) “Zespół w składzie”.

W wypełnionym wiernymi kościele zabrzmiały znane polskie kolędy w nowoczesnych aranżacjach. Bardzo się spodobały, więc nie obyło się bez bisów.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=mAiZ0jdFaqI&feature=player_detailpage’]

Muzycy zachęcili wiernych do wspólnego śpiewania. Najlepiej wyszło to chyba przy kolędzie ułożonej przez osoby niepełnosprawne: – “Krowa daje mleko, kura jajka znosi, a miłość człowieka Boga nam przynosi” – śpiewali wiceprezydenci Ciechanowa Ewa Gładysz i Cezary Chodkowski i chyba najgłośniej – wikariusz z ciechanowskiej Fary – ks. Grzegorz Walczak.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=luFu64zF3y8&feature=player_detailpage’]

„Zespół w Składzie” tworzą: Katarzyna Bogusz – śpiew, Robert Drężek – gitary, Łukasz Kluczniak – saksofon, instr. klawiszowe, Daniel Pomorski – trąbka, instr. klawiszowe, Krzysztof Kmiecik – bas, Tomasz Krzyżaniak – perkusja. Muzycy grają razem przed dwa miesiące w roku – w grudniu i w styczniu. W tym roku planują nagranie pierwszej płyty z kolegami.

msz