A w przyszłości po Oscary…

Sukces młodych ciechanowskich filmowców na Festiwalu Filmów Grozy “FilSteria”.

-Miło nam poinformować, że film krótkometrażowy “Widziadło istnienia”, w wykonaniu młodych aktorów z Teatru “Klapsik” z PCKiSz, w reżyserii Dawida Jezierskiego zdobył dwie nagrody w ramach Festiwal Filmów Grozy ,,FilmSteria” – podało Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. – Aktorzy okazali się bezkonkurencyjni w kategorii kostiumy, a nagrodę dla najlepszej aktorki otrzymała Basia Kolak. 

A oto informacja z profilu FB Festiwalu: “Film przedstawiający historię inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami z życia Czesławy Opalach. Kobieta była kochana wyłącznie przed dwóch mężczyzn. Swojego ojca, którego niestety już z nimi nie było oraz Remigiusza. Matka nie darzyła kobiety szczególnym uczuciem. Ten drugi był w stanie podporządkować dla niej całe swoje życie, jednak matka kobiety zaślepiona była nieczułym lecz majętnym Stanisławem i była przekonana, ze to właśnie on jest odpowiednim kandydatem na męża dla córki. Czy matka oraz Stanisław podejmowali decyzje wyłącznie na podstawie własnych przekonań? A może coś nimi kierowało? To jest tuż za Tobą… zawsze…”

Reżyseria: Dawid Jezierski, Scenariusz: Dawid Jezierski, Montaż: Miłosz Palak i Bartosz Wejs, Wystąpili: Barbara Kolak, Jakub Jeskie, Dawid Jezierski, Olga Boniakowska, Piotr Boniakowski, Szymon Prusaczyk, Scenografia: Szymon Prusaczyk, Dawid Jezierski, Kostiumy: Zuzanna Krajza, Charakteryzacja: Barbara Kolak, Produkcja: Life Card Studio.

Fot. FB PCKiSz w Ciechanowie