„Achtung Russia” – cały zysk ze sprzedaży piwa na pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Bardzo ciekawa akcja pomocowa Browaru Lwówek (należący, tak jak Browar Ciechan,  do Browarów Regionalnych Jakubiak), który od przyszłego tygodnia wprowadza na rynek piwo „Achtung Russia”. Cały zysk z sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc dla uchodźców z napadniętej przez Rosję Ukrainy.

– Początkowo chcieliśmy pomóc przyjmując uchodźców z wojny na Ukrainie pod swój dach. I mamy przygotowane kilkanaście miejsc noclegowych tzw, krytycznych. Jednak nadal musimy pamięta, że jesteśmy firmą produkcyjną (hałas, maszyny, wózki widłowe). Ci ludzie muszą mieć warunki domowe – wyjaśnia zespół Browaru Lwówek.  Uznaliśmy, że lepiej pomożemy, robiąc to, co robimy na codzień, mistrzowsko. Zatem – piwo. Oddamy zysk na rzecz uchodźców z bliskiego otoczeni tj, w mieście Lwówek Śląski, powiat Lwówek.

Etykieta to plakat autorstwa znanego grafika Wojciecha Korkucia. – Jest oryginalna, bo szanujemy cudzą prace i współpracujemy z twórcą grafiki. Jej wydźwięk jest jednoznaczny: przeciw Putinowi i Rosji, a w hołdzie dla Ukrainy i Ukraińców.

Nowe piwo (w czasach pokoju: „Książęce”) można będzie kupić w całej Polsce. W lwóweckim Browarze myślą już o kolejnym projekcie.

Browar Lwówek wchodzi w skład Browarów Regionalnych Jakubiak należących do Marka Jakubiaka, podobnie jak Browar Ciechan.

red

Fot. FB Browar Lwówek