Aktywny Dzień Dziecka w Gołotczyźnie

Gminny Dzień Dziecka, pełen atrakcji, odbył się w minioną sobotę (8 czerwca) w Gołotczyźnie, gm. Sońsk.

Głównym punktem programu był bieg przeszkodowy, na którym uczestnicy mogli zmierzyć się ze swoimi lękami i słabościami, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc. Celem przedsięwzięcia była promocja zdrowego stylu życia i rozwijanie zainteresowań społecznych, a także promowanie wartości takich jak współpraca i odpowiedzialność. Na ponad kilometrowym torze umiejscowionych było ponad 15 przeszkód, na których dzieci miały okazję poczuć się niczym bohater kina akcji – zadania polegały na wspinaczce, skokach, czy przejściu przez wodę. Niektórzy uczestnicy pokonywali tę wymagającą trasę nawet kilkukrotnie, co tylko utwierdza w przekonaniu, że taka forma obchodów Dnia Dziecka jest właściwą odpowiedzią na ich potrzeby. Dodatkowo, każdy z uczestników mógł wziąć udział w festiwalu kolorów oraz skorzystać z innych atrakcji, jak gra terenowa.

– Wydarzenie organizowaliśmy we współpracy z Urzędem Gminy Sońsk, Jarosławem Muchowskim Wójtem Gminy Sońsk i OSP Sońsk. Partnerem przedsięwzięcia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Podziękowania składamy sponsorowi, którym był Bank Spółdzielczy w Raciążu oraz firmie PHU Paweł Ozdarski za pomoc organizacyjną! – informuje dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Dorota Nasierowska.

red

Fot. GOK w Gołotczyźnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *