Alarmowe sytuacje w ciechanowskim Ratuszu

W ostatni wtorek zaczęło się jak u Hitchocka – od trzęsienia ziemi, czyli przyjazdu (między 7., a 8.) przed Ratusz dwóch strażackich wozów bojowych. Powód – alarmujący sygnał z zainstalowanego w miejskich gmachach monitoringu.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=BHgbs2OJ9GU’]

Alarm okazał się fałszywy, ale spokój trwał krótko,  po południu rzeczniczka Urzędu Miasta Renata Jeziółkowska rozesłała do mediów oświadczenie, w którym poinformowała, że prezydent Krzysztof Kosiński właśnie zwolnił ze służby strażnika miejskiego, dzień wcześniej przyłapanego na jeździe (po służbie) samochodem w stanie nietrzeźwym.

We wtorkowy ranek specjalistyczne służby rozpoczęły także usuwanie sprzed Ratusza świątecznej iluminacji.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=zLR8Mn9RHQo’]

Czy taki będzie także los ciechanowskiej Straży Miejskiej? – … odbyło się również spotkanie kierownictwa ratusza oraz konsultacje prezydenta z czteroosobowym prezydium Rady Miasta. Rozmowy dotyczyły przyszłości funkcjonowania Straży Miejskiej… – poinformowała nas Renata Jeziółkowska.

Pełne oświadczenie rzeczniczki UM w:

INFORMACJA PRASOWA

 19 stycznia 2015 roku Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie przekazała prezydentowi Krzysztofowi Kosińskiemu informację o zatrzymaniu mężczyzny, który w stanie nietrzeźwości prowadził samochód. Był to jeden ze strażników miejskich, nie pełniący w tym czasie służby.

W związku z zaistniałą sytuacją prezydent podjął natychmiastową decyzję o rozwiązaniu stosunku pracy z tym strażnikiem. „To sytuacja niedopuszczalna. Rzutuje negatywnie na wizerunek  całej Straży Miejskiej. Zadaniem strażników jest zapewnienie porządku oraz bezpieczeństwa w mieście i nawet po godzinach pracy strażnicy swoim zachowaniem nie mogą temu porządkowi i bezpieczeństwu zagrażać“ – mówi Krzysztof Kosiński, prezydet Ciechanowa.

Prezydent odbył rozmowę ze wszystkimi strażnikami, informując, że tego typu skandaliczne wydarzenia nie mogą się powtórzyć. W tej sprawie w trybie pilnym odbyło się również spotkanie kierownictwa ratusza oraz konsultacje prezydenta z czteroosobowym prezydium Rady Miasta. Rozmowy dotyczyły przyszłości funkcjonowania Straży Miejskiej oraz właściwego ukształtowania polityki bezpieczeństwa w mieście.

Renata Jeziółkowska

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Ciechanów