Alarmy bombowe (fałszywe) u… przedszkolaków

Były już fałszywe alarmy bombowe w szpitalach, urzędach skarbowych, bankach no i oczywiście w szkołach. A dzisiaj (wtorek, 23 marca) padło na…. przedszkola.

– Dziś o godzinie 9:39 zostaliśmy zadysponowani według zgłoszenia do podłożonej bomby w Gminnym Publicznym Przedszkolu w Glinojecku. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu, dyrektor placówki zdecydowała o ewakuacji wszystkich podopiecznych wraz z pracownikami, po czym udali się do domu kultury – relacjonowali na FB druhowie z OSP KSRG Glinojeck. – Zabezpieczyliśmy miejsce i czekaliśmy na grupę pirotechniczną policji. Po sprawdzeniu budynku przez specjalistyczną grupę kierujący działaniami ratowniczymi przekazał miejsce zdarzenia i udaliśmy się do koszar.

W akcji wzięli udział: JRG Ciechanów, OSP KSRG Glinojeck, Policja Glinojeck, Grupa Pirotechniczna KPP Ciechanów.

– To był fałszywy alarm – potwierdził nam komendant powiatowy policji w Ciechanowie mł. insp. Zbigniew Andres. – To tzw. zgłoszenia kaskadowe o niskiej wiarygodności.

Oznacza to, że sprawca (sprawcy) alarmują w kilku lub kilkunastu placówkach. Dzisiaj takie fałszywe alarmy odebrano w kilku innych przedszkolach w powiecie ciechanowskim. – To są informacje przesyłanie na skrzynki do przedszkoli na terenie całego kraju. Zazwyczaj z serwerów zagranicznych. Nasze rekomendacje są aby nie ewakuować dzieci. Ostateczna decyzja należy do administratora obiektu w tym przypadku dyrektora przedszkola – mówi komendant Andres.

Red

Fot. OSP KSRG Glinojeck FB