Artur Wiśniewski: Glinojeck, Radzanów, Płońsk… Płock?

Pochodzący z Glinojecka Artur Wiśniewski ma w grudniu zostać dyrektorem Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki – dowiedziała się nieoficjalnie płocka „Gazeta Wyborcza”. – Jest jednym z najpoważniejszych kandydatów – przyznaje prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Sam zainteresowany nie pozostawia wątpliwości – można było w poniedziałek 7 listopada przeczytać na www.gazeta.pl/plock.

A my prezentujemy Artura Wiśniewskiego w roli jednego z liderów zespołu „Moja Rodzina”. Dyrektor gra tu na trąbce podczas gminnych dożynek w Gołyminie. W ich trakcie zespół, który tworzy rodzina Wiśniewskich i jeden z jej znajomych, otrzymał nagrodę Pro Masovia przyznawaną przez samorząd województwa mazowieckiego.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=iEEt79N86Ls’]

Artur Wiśniewski w przeszłości dyrektorował w ośrodkach kultury w Glinojecku i Radzanowie. Obecnie szefuje Miejskiemu Centrum Kultury w Płońsku. Ma 46 lat. Jeśli informacja „Gazety” się potwierdzi – Artur Wiśniewski będzie drugą osobą pochodzącą z powiatu ciechanowskiego zajmującą ważne stanowisko w płockiej kulturze. Po dyrektorze Muzeum Mazowieckiego Leonardzie Sobieraju, w przeszłości m.in. dyrektorze Wojewódzkiego Domu Kultury w Ciechanowie.

a