Auto potrąciło pracowników. Groźny wypadek na “siódemce”

Cztery osoby ranne, zablokowana droga krajowa nr 7, po tym, gdy dzisiaj ok. 11. w okolicy Kuklina, pow. mławski, kierujący volkswagenem polo wjechał w grupę robotników drogowych, a następnie uderzył w busa.

– Osoby ranne to dwóch pracowników drogowych i dwie osoby podróżujące volkswagenem polo – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie st. kpt. Jacek Dryll. – Wszyscy przytomni. Zostali zabrani do szpitali w Mławie i Żurominie.

-Do zdarzenia doszło tuż po godz. 11.00 na drodze krajowej nr 7 w pobliżu Kulina, w miejscu gdzie prowadzone są roboty drogowe.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu tego wypadku, kierujący samochodem marki VW Polo, wyprzedzając inne pojazdy, potracił pracownika firmy budowlanej, kierującego ruchem, uderzył w koparko ładowarkę, następnie volkswagen obił się od tego pojazdu potrącając jeszcze jednego pracownika i uderzył w stojącego forda, należącego do firmy budowlanej. W zdarzeniu tym ranne zostały 4 osoby – kierowca vw polo, pasażerka tego auta oraz 2 pracowników firmy. Kierowca vw polo był trzeźwy.
Na tym odcinku ruch jest utrudniony, policja wyznaczyła objazd przez m. Kuklin. Na miejscu pracuje policja, straż pożarna oraz pracownicy GDDKiA rejon w Mławie. Na bieżąco będziemy aktualizować informację o sytuacji na tym odcinku – relacjonuje mławska Policja.

Fot. FB Policja Mława