Będzie kolejna edycja “Szkoły Rodzenia” w Ciechanowie

„Szkoła Rodzenia” działająca przy Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie z dotacją od Powiatu Ciechanowskiego na kolejny rok działania. Umowę w sprawie dofinansowania podpisali wczoraj (poniedziałek, 20 lutego) w Starostwie Powiatowym starosta ciechanowski Jan Andrzej Kaluszkiewicz i dyrektor szpitala Andrzej Kamasa.

W budżecie powiatu zapisano 50 tys. zł na program „Edukacja przyszłych rodziców w Szkole Rodzenia”. Będzie mogło z niego skorzystać 200 osób, z czego połowa do przyszłe mamy.

– Głównym celem Programu jest zwiększanie wiedzy przyszłych rodziców z zakresu ciąży i porodu oraz przyszłej opieki nad nowo narodzonymi i z niecierpliwością wyczekiwanymi maleństwami. W ramach realizacji przedmiotowego Programu prowadzone są zajęcia teoretyczne i praktyczne – informuje Starostwo Powiatowe. –

Przypominamy, że udział w programie jest bezpłatny. Szczegółowe informacje zainteresowani mogą uzyskać pod numerem: 729 055 941.

Tegoroczne zajęcia mają się rozpocząć w połowie marca. Będą odbywały się raz w tygodniu, przewidziano ich 10. W ich trakcie uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę na temat porodu i opieki nad niemowlakiem. Zajęcia będą prowadzone przez lekarza ginekologa położnika, położne, fizjoterapeutę i psychologa.

Do tej pory odbyło się już 12. edycji ciechanowskiej „Szkoły Rodzenia”

Red

Fot. ciech24.pl/Krzysztof Rólka