Będzie nowa hala sportowa w ciechanowskim “Bemie”

Prawie 2,4 mln zł z rządowego programu “Olimpia” otrzyma powiat ciechanowski na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Ciechanowie.

Stosowny wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki Starostwo Powiatowe złożyło pod koniec marca. Wczoraj resort opublikował listę pozytywnie rozpatrzonych wniosków. Powiatowi ciechanowskiemu przyznano 2 mln 349 tys. 410 zł. Samorząd ze swojego budżetu dołoży 1 mln 6 tys. 890 zł.

– W ramach zadania inwestycyjnego planowane jest wybudowanie wielofunkcyjnego boiska wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji z zapleczem sanitarno-szatniowym i trybunami, na których zamontowane zostaną ławki z siedziskami dla ok. 100 osób – informuje Starostwo Powiatowe. – Przy realizacji inwestycji planuje się także zakup strzelnicy laserowej, która umożliwi prowadzenie zajęć strzeleckich oraz sceny mobilnej wraz z wykładziną ochronną na boisko, dzięki czemu w obiekcie będzie możliwe organizowanie wydarzeń również o charakterze kulturalnym. Całkowita wartość inwestycji: 3 mln 356 tys. 300 zł.

Łącznie Ministerstwo Sportu i Turystyki wesprze budowę 360 przyszkolnych hal sportowych w ramach pierwszego naboru kwotą 730 mln 154 tys. 942 zł.  Budowa pierwszych hal przewidziana jest do realizacji jeszcze w 2023 r.

Sukces pierwszego naboru to niewątpliwie efekt starannie przeprowadzonego pilotażu, który pozwolił nam dostosować docelowy Program do oczekiwań samorządowców. Cieszę się, że jeszcze w tym roku przy szkołach na terenie całego kraju powstanie pierwszych kilkadziesiąt zadaszonych, pełnowymiarowych hal sportowych. Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie Programem już dzisiaj chcę zapowiedzieć kolejna turę naboru, w ramach którego wnioski na realizację będzie można składać od 1 do 30 czerwca br. Tym samym chcę podtrzymać deklarację naszej determinacji w realizacji Programu Olimpia, dopóty, dopóki każda polska gmina nie wybuduje w pełni funkcjonalnej hali sportowej przy każdej polskiej szkole

– mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Założenia Programu “Olimpia

Celem Programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych. Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach Programu może wynieść nie więcej niż 70 proc. wydatków związanych z realizacją zadania.

W ramach programu dofinansowaniem mogą być objęte dwa rodzaje zadań: budowa nowego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji; budowa zadaszenia o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m.

Kolejny nabór już w czerwcu 2023 r.

Wnioski na realizację przyszkolnych hal z Programu Olimpia będzie można składać od 1 do 30 czerwca 2023 r. Nabór odbędzie się na identycznych zasadach jak pierwsza tura.

Red

Fot. MSiT/Starostwo Powiatowe w Ciechanowie/FB