Belgijskie brązy Promyka

Zawodnicy ciechanowskiego Promyka wystartowali w Międzynarodowym Turnieju Taekwondo – Belgian  Open w Gent. Zdobyli tam dwa brązowe medale.

Bardzo dobry start w tych zawodach zanotowali Michał Brym i Radek Walendziak zdobywając brązowe medale w swoich kategoriach wagowych.

Od lewej: Michał Brym, Radek Walendziak

Ciechanów reprezentowany był przez pięcioro  zawodników Miejskiego Ogniska TKKF Promyk: Michała Bryma w kat. wag. 51kg, Radosława Walendziaka w kat. wag. 45kg, Karoliny Dworzyńskiej w kat. wag. 49 kg, Krzysztofa Achcińskiego w kat. wag. 59 kg i Wiktora Piotrowskiego w kat. wag. 51kg .

Do turnieju zgłosiło się  ponad 1000 zawodników i zawodniczek z reprezentacji  narodowych i klubowych całego Świata . Turniej ten posiada najwyższą europejską rangę A klasy i rozegrany został w trzech kategoriach wiekowych : seniorów , juniorów i kadetów.

Michał Brym w kat.wag. 51 kg pokonał kolejno Mike Losinskiego –Niemcy (8:0),Luka  Knezevica –Serbia (8:0) i Joni Allesa – Belgia (14:6).

Radek Walendziak w kat. wag. 45kg  pokonał Kevina Rascha- Niemcy (7:6) i Michała Mydło – Szkoła Mistrzostwa Sportowego Olsztyn (2:0).

Pierwsze walki eliminacyjne  wygrali też Krzysztof Achciński pokonując  Jonasa T. Banga –Dania (3:2) i Karolina Dworzyńska pokonując  Sophie Savage- Wielka Brytania (6:3).

Najbliższymi zawodami dla zawodników Promyka będą strefowe eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 14-15.04 Łódź i II runda Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców 27-29.04.2012 w Bełżycach .