Bez prawa jazdy, po alkoholu, uderzył w inne auto

Do trzech lat więzienia grozi 62-letniemu kierowcy, który jadąc nissanem, na łuku drogi uderzył w nadjeżdżającego z naprzeciwka citroena. Okazało się, że mężczyzna ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie, za to nie ma prawa jazdy, bo stracił je, a jakże, kilka lat temu za jazdę po alkoholu.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (19 maja ok. godz. 14 dyżurny ciechanowskiej Policji otrzymał zgłoszenie zdarzeniu drogowym w miejscowości Mężenino-Węgłowice, gm. Sońsk. – Mundurowi na miejscu ustalili, że kierujący nissanem na łuku drogi nie dostosował prędkości i uderzył w jadącego z naprzeciwka citroena, którym kierowała 23-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego. Kobieta została przewieziona do szpitala, na szczęście nie doznała poważniejszych obrażeń. Policjanci zbadali trzeźwość uczestników zdarzenia, a wówczas okazało się, że 62-letni kierowca nissana był pijany. Wynik badania na alkomacie wykazał ponad 2 promile alkoholu w organizmie mieszkańca powiatu ciechanowskiego. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 62-latek nie ma prawa jazdy. Stracił je kilka lat temu również za jazdę po alkoholu – relacjonuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowy komendanta powiatowego Policji w Ciechanowie. – Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Odpowie również za popełnione wykroczenia.

W miniony weekend ciechanowscy policjanci zatrzymali jeszcze jednego kierowcę „na podwójnym gazie”. 37-letni kierowca skody „wpadł” w piątek (17 maja) na ul. Hallera w Ciechanowie. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.  

Przypominamy! Alkohol znacznie utrudnia prawidłową ocenę sytuacji na drodze. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego! – ostrzega asp. Magda Zarembska.

red

Fot. KPP w Ciechanowie