Bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet po raz piąty

Ruszyły zapisy na piątą już edycję bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet „Bezpieczna ciechanowianka”. Zajęcia będą obejmowały naukę technik samoobrony i umiejętności reagowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia oraz zajęcia warsztatowe dotyczące prewencji kryminalnej i pierwszej pomocy.

Projekt będzie trwał od marca do maja 2020 r., zajęcia będą zorganizowane w Hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kraszewskiego 8.

Panie uczestniczące w programie po raz pierwszy zostaną zakwalifikowane do grupy początkującej. Zajęcia odbędą się w poniedziałki o godzinie 19.30. Absolwentki, które ukończyły minimum jedną z wcześniejszych edycji „Bezpiecznej Ciechanowianki” będą zaproszone do grupy zaawansowanej. Zajęcia dla tej grupy planowane są w środy o 19.30. Ostateczna ilość grup i liczba uczestniczek zostaną ustalone po zakończeniu zapisów.

Ilość miejsc na kurs jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Aby zapisać się na bezpłatny kurs należy wypełnić formularz online, dostępny na stronie internetowej Urzędu Miasta: www.umciechanow.pl/dla_mieszkancow/bezpieczna_ciechanowianka_5_0 oraz potwierdzić udział w kursie na spotkaniu organizacyjnym w dniu 9 marca 2020 r. o godzinie 18.00 w hali sportowej MOSiR przy ul. Kraszewskiego 8. Obecność na spotkaniu organizacyjnym jest obowiązkowa, w nagłych przypadkach osoby zapisane proszone są o kontakt z Wydziałem Kontaktów Społecznych UM tel. (23) 674 92 17. Formularz internetowy dostępny będzie od 24 do 1 marca 2020 r. (do godz. 22.00).

Projekt ma na celu m.in. naukę ćwiczeń i skutecznych technik samoobrony, wsparcie mieszkanek miasta w przełamywaniu własnych słabości, opanowywaniu stresu, podniesieniu własnej sprawności oraz poczucia bezpieczeństwa kobiet. Ponadto zajęcia są doskonałą formą spędzania wolnego czasu dla kobiet i podniesienia własnego dobrego samopoczucia. Uczestniczką kursu może zostać każda mieszkanka Ciechanowa, mająca powyżej 16 roku życia i nie posiadająca przeciwskazań zdrowotnych do udziału w szkoleniu.

Zajęcia praktyczne prowadzić będą trenerzy LKS Matsogi Ciechanów (klub taekwondo, klub wyspecjalizowanych trenerów i instruktorów, wielokrotnych Mistrzów Świata i Europy). Odbędą się one w cyklu 8 spotkań treningowych w każdej grupie. Odrębne spotkania będą stanowiły zajęcia warsztatowe i teoretyczne ze służbami mundurowymi dotyczące prewencji kryminalnej. Odbędą się także warsztaty pierwszej pomocy.

Projekt został realizowany w ramach głosowania mieszkańców na Budżet Obywatelski. Po wakacjach odbędzie się także jego jesienna odsłona.

Paulina Rybczyńska, Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ciechanów

Fot. UM Ciechanów