“Bo to jest miłość” – walentynkowy koncert w Muzeum Romantyzmu

W niedzielę (9 lutego) zebrana w muzealnej oranżerii publiczność wzięła udział w klimatycznym, wyrafinowanym koncercie walentynkowym zatytułowanym „Bo to jest miłość”.

Data tego koncertu obligowała do wypełnienia programu utworami, których mottem przewodnim jest miłość. Zaproszeni artyści: Rafał Grząka (akordeon), Krzysztof Jaszczak (fortepian) oraz Magdalena Tunkiewicz-Zakrzewska (sopran) i Wojciech Bardowski (baryton), wykonali najpiękniejsze utwory muzyczne z gatunku klasyki. Publiczność miała możliwość wysłuchać arie i pieśni o miłości. Wśród nich znalazły się m.in.: „Usta milczą, dusza śpiewa” – duet z operetki „Wesoła wdówka”; „Besame mucho”, „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My Fair Lady”, walc Barbary z filmu „Noce i Dnie”, „Co się dzieje, oszaleję” – duet z operetki „Księżniczka czardasza”.

Przygotowany koncert z pewnością zadowolił coraz bardziej wyrobioną i wymagającą publiczność, która systematycznie bierze udział w cyklicznie organizowanych Koncertach Niedzielnych. Na kolejny zapraszamy 8 marca.

Muzeum Romantyzmu/Fot. Michał Krzyżanowski