Budynek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci jak nowy

– W ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego miasto zmodernizowało budynek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, z którego korzystają dzieci niepełnosprawnościami, przewlekle chore, z rodzin dysfunkcyjnych i niewydolnych wychowawczo. Wyremontowano gabinet rehabilitacyjny i terapeutyczny, wejście do budynku, ciągi komunikacyjne i poddasze – informuje ciechanowski Urząd Miasta.

W budynku wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, docieplono ściany zewnętrzne, wyremontowano i zmodernizowano ciągi komunikacyjne oraz schody na poddasze. W dwóch gabinetach (rehabilitacyjnym i terapeutycznym) ułożono nowe posadzki, wyremontowano ściany, pojawiły się energooszczędne oprawy oświetleniowe. Zmodernizowano wejście, gdzie stare, wysłużone betonowe schody zostały zastąpione stalowymi. Remont przeszła też pochylnia używana przez osoby z niepełnosprawnościami.

– To drugi projekt, który unowocześnił budynek TPD dzięki środkom z budżetu miasta w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego. W zeszłorocznym głosowaniu mieszkańców otrzymał on największą liczbę głosów (pomysł poparło 772 mieszkańców). Dwa lata wcześniej, w 2021 r. nowe oblicze zyskała świetlica, z której korzystają podopieczni placówki. Remont objął wykonanie prac rozbiórkowych i demontażowych, w tym wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę wewnętrznej instalacji elektrycznej odnowienie posadzek wewnętrznych, a także kompleksową modernizację łazienki. Pomalowano ściany. Wyremontowano również taras na parterze – informuje ciechanowski Ratusz.

red

Fot. UM Ciechanów