Być może uratowała mu życie

-Postawą godną do naśladowania wykazała się mieszkanka naszego powiatu, która anonimowo zadzwoniła na numer alarmowy informując o leżącym na drodze mężczyźnie. Taka reakcja stanowi niezwykłe wsparcie dla działań policji i być może zapobiegła tragedii na drodze – informuje podkom. Ewa Brzezińska z KPP w Ciechanowie.

Wczoraj (10 lutego) ok. godz. 20:35 dyżurny ciechanowskiej komendy policji otrzymał anonimowe zgłoszenie, że na trasie Kraszewo – Łebki Wielkie na środku jezdni leży nietrzeźwy mężczyzna. Skierowany na miejsce patrol policji potwierdził, że 57 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego jest pod wpływem alkoholu i leżąc na środku jezdni stwarza zagrożenie dla życia lub zdrowia swojego i innych osób.

-Właściwa reakcja oraz postawa zawiadamiającej niewątpliwie świadczy o wsparciu, jakie społeczeństwo niesie nam w codziennej pracy. Ważne jest, abyśmy reagowali w takich sytuacjach, gdy zagrożone jest nasze życie – komentuje podkom. Ewa Brzezińska. – Policja zachęca do reagowania na niepokojące sytuacje, nie tylko te na drodze. Nasza obojętność oznacza przyzwolenie na łamanie prawa. Wystarczy, nawet anonimowo, zadzwonić na numer alarmowy 112 i powiadomić służby.