CBŚ zlikwidowało w Ciechanowie wytwórnię amfetaminy

Gdyby została wprowadzona na rynek – warta byłaby ponad 8 mln zł. Funkcjonariusze olsztyńskiego Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali w Ciechanowie nielegalną wytwórnię amfetaminy i półprodukty, z których można było wyprodukować ok. 270 kg amfetaminy.
Trzy osoby  – 38-letni Maciej W., 51-letnia Hanna P.  i 44-letni Waldemar W., podejrzane o wytwarzanie narkotyków zostały tymczasowo aresztowane.
[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=McQ2q0ieWxI’]

materiał filmowy z www.policja.pl

Policyjna relacja z akcji w Ciechanowie w:

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali nielegalną wytwórnię amfetaminy oraz zabezpieczyli półprodukty, z których można było wyprodukować około 270 kg gotowej do wprowadzenia na rynek amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad 8 milionów złotych. Trzy osoby podejrzane o wytwarzanie narkotyków zostały tymczasowo aresztowane.

Funkcjonariusze w tym samym czasie zatrzymali 38-letniego Macieja W. oraz w jednym z domów na terenie miasta 51-letnią Hannę P. Mężczyzna wpadł w ręce śledczych, kiedy wywoził z posesji wspólniczki amfetaminę. Przy 38-latku, w kufrze jego motocykla, funkcjonariusze znaleźli około 10 litrów zabronionej płynnej substancji. Także na posesji Hanny P. zabezpieczono kilkanaście kolb o pojemności 20 litrów, które znajdowały się w czaszach grzejnych, kilkanaście szklanych chłodnic laboratoryjnych, garnki i pokrywy metalowe do wytwarzania i doprowadzania pary wodnej oraz sprzęt laboratoryjny: rozdzielacze, łączniki, trójniki szklane, lejki, termometry i naczynia miarowe.

Jak ustalili śledczy, z zabezpieczonej na miejscu aparatury można było skompletować pracujące jednocześnie, cztery pełne linie technologiczne. Na posesji 51-latki policjanci zabezpieczyli również półprodukty służące do produkcji amfetaminy oraz odpady poreakcyjne wskazujące, że środek ten mógł być wcześniej wytwarzany.

Z szacunków funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego wynika, że z zabezpieczonych półproduktów można było przygotować około 270 kg gotowej do wprowadzenia na rynek amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad 8 milionów złotych.

Hanna P. i Maciej W. zostali zatrzymani. 38-latek usłyszał zarzut wytwarzania znacznej ilości środków odurzających i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, natomiast jego 51-letnia wspólniczka usłyszała zarzut pomocnictwa w wytwarzaniu tych środków.

Z zebranych materiałów wynika, że w przestępczym procederze brał udział także 44-letni Waldemar W. Mężczyzna ten również został zatrzymany. Po usłyszeniu zarzutów mieszkaniec Ciechanowa trafił na 3 miesiące do aresztu.

Teraz całej trójce grozi kara nie krótsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)