Chciał się napić, rozbił skarbonkę, może pójść na 15 lat do więzienia

– Ciechanowscy policjanci zatrzymali 43-latka, który rozbił miejską skarbonkę w centrum Ciechanowa i ukradł z niej pieniądze. Chwilę po zdarzeniu mężczyzna został ujęty przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Łączna wartość strat powstałych w wyniku tego zdarzenia została oszacowana na kwotę 8 tys. złotych. 43-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. W związku z tym, że mężczyzna działał w warunkach tzw. recydywy, za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 15 lat więzienia – relacjonuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Ciechanowie.

Do kradzieży doszło w miniony piątek (22 grudnia). Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie został o niej poinformowany przez operatora miejskiego monitoringu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawca zbił szybę w miejskiej skarbonce na ul. Warszawskiej w Ciechanowie i ukradł z niej pieniądze.

– Gdy pracownik obsługujący monitoring zauważył podejrzanego mężczyznę w rejonie ul. Pułtuskiej, od razu przekazał informację do patrolu Straży Miejskiej oraz dyżurnego ciechanowskiej komendy. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Chwilę przed przybyciem mundurowych mężczyzna został ujęty przez funkcjonariuszy ciechanowskiej Straży Miejskiej. 43-letni ciechanowianin był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie – informuje pani rzecznik. – Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli w kieszeniach jego spodni banknoty oraz monety o różnych nominałach, a także drobinki szkła. Łączna wartość strat powstałych w wyniku tego zdarzenia została oszacowana na kwotę 8 tys. złotych.

Po wytrzeźwieniu 43-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Tłumaczył policjantom, że potrzebował pieniędzy na alkohol. W związku z tym, że mężczyzna działał w warunkach tzw. recydywy, za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 15 lat więzienia.

red