Chrystus na ulicach Ciechanowa

Jutro (czwartek, 8 czerwca) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Po Mszach św. ulicami miast, miasteczek i osiedli przejdą procesje eucharystyczne. W Ciechanowie będą ich cztery. W tym najstarsza i największa – zorganizowana przez parafie pw. św. Józefa, św. Tekli i św. Franciszka z Asyżu.

– Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji na ulice naszego miasta. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój naszej Ojczyzny, na Ukrainie i na całym świecie. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, jest w naszym życiu zawsze obecny. Udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo – zapraszają wiernych duszpasterze ciechanowskiej parafii pw. św. Józefa – Fary.

Największa i najstarsza procesja przejdzie ulicami centrum Ciechanowa:

Orylską, 11. Pułku Ułanów Legionowych, Warszawską, Ściegiennego. O godz. 11.30 rozpocznie się Msza św. w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (Klasztorek). Wierni przejdą następnie modląc się przy czterech ołtarzach do Fary.

Parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej

– Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami: Kolbego, Jelińskiej, Jureckiego oraz Monte Cassino – informuje parafia.

Parafia pw. św. Piotra Apostoła

Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy św. o godz. 11.30. Kapłani i wierni przejdą do ołtarzy na ul.: Broniewskiego, Kargoszyńskiej, Kicińskiego i Wyspiańskiego.

Parafia pw. Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników

Po Mszy św. z godziny 10.30 procesja do czterech ołtarzy przejdzie ul.: Ludową, Wrzosową, Wędkarską, Spacerowa, Ludową.

Uwaga kierowcy! Podczas procesji mogą nastąpić utrudnienia w ruchu.

Red

Fot. Marek Szyperski