Ciasta dla Antosia. Zbiórka na ratowanie chłopca wciąż trwa

Zbiórka pieniędzy na ratowanie małego Antosia Szlaskiego z gminy Gołymin-Ośrodek nie zwalnia tempa. Podczas wczorajszego (niedziela, 21 listopada) kiermaszu ciast na Rynku w Gołyminie zebrano, jak nas poinformował wójt gminy Adam Piotr Budek – 15 tys. 300 zł.

W Szkole Podstawowej w Gołyminie odbył się też wcześniej halowy turniej piłki nożnej zorganizowany przez strażaków z OSP. Wystartowało dziewięć drużyn, zwyciężył zespół OSP Węgrzynowo, zebrano 5 tys. zł.

O sprawie pisaliśmy m.in. w październiku:

Ile wytrzyma jeszcze śmiertelnie chore serce Antosia? Kilka miesięcy, może mniej… Nasz synek urodził się z bardzo poważną i bardzo skomplikowaną wadą. Saturacje spadają, Antoś sinieje, a jego serce słabnie! Walka o niego, okupiona litrami łez, trwa od pierwszych chwil! Jak najszybciej konieczna jest operacja ratująca życie w szpitalu w Genewie. Prosimy o ratunek! – dramatycznie pytają rodzice czteromiesięcznego Antosia Szlaskiego z gminy Gołymin-Ośrodek.

Antoś urodził się z poważną i skomplikowaną wadą serca. Miał 15 dni, gdy przeszedł ratującą życie, czterogodzinną operację zespolenia systemowo-płucnego.

– Antoś przeżył, operacja się udała, ale dała nam tylko trochę czasu. Ile? Wyniki ostatniej kontroli mówią, że chore serce wytrzyma jeszcze maksymalnie kilka miesięcy. Obecnie saturacje spadają. Po operacji wynosiły 85-86%. Teraz wahają się pomiędzy 79, a 83%. Skóra Antosia ma bladosiny odcień, jego paluszki również sinieją, jego stan się pogarsza – piszą na siepomaga.pl rodzice chłopca. – Zaczęliśmy szukać najlepszej opcji leczenia dla Antosia i okazuje się, że synek może przejść pełną korektę wady serca w szpitalu w Szwajcarii w Genewie. Tamtejsi lekarze są w stanie uratować serduszko dwukomorowe! Będzie to jedna operacja na całe życie. Niestety jej koszt sięga miliona złotych! Termin został wyznaczony na początek stycznia 2022 roku, dlatego środki musimy uzbierać do końca tego roku!  Pieniądze na operację Antosia można wpłacać na portalach siepomaga.pl i sercadlamaluszka.pl

red

Fot. UG Gołymin Ośrodek/Marek Szyperski/FB