Ciechanów. 36 nowych mieszkań oddanych do użytku

Zakończono budowę nowego budynku mieszkalnego przy ul. Szwanke. – Towarzystwo Budownictwa Społecznego przekazuje klucze właścicielom do 36 mieszkań. Już trwają prace dokumentacyjne nad kolejnymi dwoma budynkami, które mają powstać przy ul. Powstańców Wielkopolskich – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska.

Czterokondygnacyjny blok zbudowano w nieco ponad rok. Są w nim mieszkania o powierzchni od 48,74 m2 do 66,10 m2. Obok powstał parking na 54 samochody.

– Inwestycja została realizowana na zasadach partycypacji w kosztach przyszłych najemców-inwestorów. Na jej przeprowadzenie TBS otrzymał kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego w odpowiedzi na wniosek o udzielenie finansowania zwrotnego złożony w marcu 2019 r. Wartość inwestycji to 8 350 010,08 zł, a wkład własny wynosi 2 505 010,08 zł – informuje Paulina Rybczyńska.

– Budynki powstają po konsultacjach z mieszkańcami. Sprawdzamy, jakiej wielkości mieszkań potrzebują. Najemcy partycypują w kosztach budowy (maksymalnie do 30%). Reszta to kredyt, który my bierzemy, jako spółka, a mieszkańcy w ramach czynszu spłacają go wraz z odsetkami – wyjaśnia prezes TBS Łukasz Lewandowski.

TBS planuje kolejne inwestycje. Przy ul. Powstańców Wielkopolskich wybuduje dwa budynki z 64 mieszkaniami. Działkę pod budowę TBS otrzymał od miasta aportem. -W marcu spółka złożyła do banku wniosek o uzyskanie kredytu na kolejne dwie inwestycje. Po pozytywnej decyzji banku ogłaszane będą przetargi na budowę – informuje rzeczniczka Ratusza.

Red

Fot. UM Ciechanów