Ciechanów: akcja krwiodawstwa Motoserce

W niedzielę 17 maja w Ciechanowa odbędzie się coroczna, ogólnopolska zbiórka krwi organizowana przez motocyklistów. – Z uwagi na stan epidemii i wynikające z niego ograniczenia, w tym roku akcja będzie zorganizowana na terenie szpitala. Motoserce zostało objęte patronatem prezydenta miasta – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Paulina Rybczyńska.

Głównym celem Motoserca jest propagowanie idei krwiodawstwa. Akcja odbywa się od 2009 r. corocznie na terenie całego kraju. W ramach Motoserca do tej pory zebrano już ponad 30 tysięcy litrów krwi. Akcja jest organizowana przez kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych MOTOSERCE. Głównym organizatorem tegorocznej akcji w Ciechanowie jest Klub Motocyklowy Steel Roses MC Poland.

W tym roku, z uwagi na stan epidemii, krew będzie można oddawać w specjalnym punkcie Centrum Krwiodawstwa przy ul. Powstańców Wielkopolskich 2 (teren szpitala). W celach zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa oddającym krew w tym roku wprowadzono telefoniczną rejestrację, a każda zarejestrowana osoba będzie mogła stawić się do oddania krwi o wyznaczonej dla siebie godzinie w dniu 17 maja 2020 r. Na wszystkich biorących udział w akcji czekają upominki.

Rejestracja telefoniczna osób chętnych do wzięcia udziału w akcji jest możliwa codziennie w godzinach 9.00 – 19.00 pod numerem telefonu 515 185 496.

Ci, którzy nie zdążą z rejestracją przed 17 maja lub z innych powodów w tym czasie nie będą mogli być zakwalifikowani do oddania krwi, mogą  bez konieczności rejestracji zgłosić się do Punktu Krwiodawstwa z hasłem MOTOSERCE także po 17 maja.

W ubiegłych latach krew można było oddawać w przystosowanych do tego ambulansach, a wydarzeniu towarzyszyły inne imprezy motoryzacyjne, w tym ciechanowska eXplozja 4×4.Tegorocznej zbiórce z powodu stanu epidemii nie będą towarzyszyły dodatkowe wydarzenia. Więcej o akcji: http://motoserce.progres9.com/

Fot. UM Ciechanów