CIECHANÓW: BUDYNKI PUBLICZNE Z PANELAMI

9 budynków użyteczności publicznej, w tym miejskie placówki oświatowe, kryta pływalnia, ZWiK, ZKM i Państwowa Uczelnia Zawodowa jest wyposażanych w panele fotowoltaiczne.

Roboty na dachach budynków już w całości zostały zaplanowane, a prace na części z nich są w zaawansowanym stadium realizacji. Budynki będą wyposażone w ogniwa o mocy do 40 kW. Panele zamontowano już na dachach Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4. Na pozostałych budynkach (Szkoła Podstawowa nr 7, Przedszkole nr 10, kryta pływalnia, ZWiK; ZKM; PUZ – 2 budynki) trwają prace związane z realizacją inwestycji.

W ramach programu, realizowanego dzięki pozyskaniu unijnego dofinansowania, panele fotowoltaiczne trafiły już do objętych nim 116 gospodarstw domowych. W ramach realizacji zadania w centrum miasta pojawi się także ładowarka do samochodów elektrycznych.
Dofinansowanie unijne dla miasta, to ponad 3,2 mln złotych
.

Ciechanów jest liderem projektu wartego w sumie prawie 11 mln zł, wdrażanego w partnerstwie z gminami Glinojeck, Opinogóra Górna i Strzegowo, dofinansowanego łączną kwotą prawie 8 mln zł.

Kolejnym etapem realizacji inwestycji będzie montaż pomp ciepła, który podlega oddzielnej procedurze przetargowej.

Paulina Rybczyńska, Urząd Miasta Ciechanów