Ciechanów. Dzieciaki u Terytorialsów

Piękna pogoda, moc atrakcji, mundurowi i Terytorialsi – w czwartek, 1 czerwca na terenie koszar 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza, ps. „Rój” odbył się „Dzień Dziecka z Mundurem”.

Już od godziny 10. koszary 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej zostały „przejęte” przez najmłodszych mieszkańców Ciechanowa i okolic. W ramach „Dnia Dziecka z Mundurem” Terytorialsi wspólnie z Urzędem Miasta Ciechanów oraz zaprzyjaźnionymi służbami zamienili teren jednostki w wielką strefę rozrywki. Wśród atrakcji znalazły się zabawy ruchowe, konkurencje sportowe, t.j.: przeciąganie liny, zbijak, tor przeszkód, rzucanie do celu – za udział w rywalizacji każdy został nagrodzony pamiątkowym „medalem” 5MBOT. Powstały także specjalne strefy warsztatowe i stoiska promocyjne z kolorowankami, balonami, bańkami mydlanymi oraz malowaniem buziek. Prawdziwą frajdą okazało się cukierkowe pole minowe, na którym za pomocą wykrywacza metali najmłodsi goście szukali ukrytych skarbów.

W ten wyjątkowy dzień w koszarach 5MBOT, najmłodsi goście mogli zobaczyć sprzęt i uzbrojenie żołnierzy, wyposażenie pojazdu sanitarnego Terytorialsów, wozu strażackiego, a na stoisku ciechanowskiej Policji weszli w rolę małego „dochodzeniowca”. Żołnierze Mazowieckiej Piątki zadbali o edukacyjny walor wydarzenia, przekazując dzieciom wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Całość atrakcji dopełniały pokazy klas mundurowych oraz wojskowa foto-ścianka, na której najmłodsi zrobili pamiątkowe zdjęcia. Słoneczna pogoda oraz przygotowane zabawy wywołały uśmiech na twarzach wszystkich dzieci.

W wydarzeniu uczestniczył prezydent miasta Ciechanów – pan Krzysztof Kosiński, który obdarował małych gości słodką przekąską. Zadbał również o to, żeby między przerwami podczas zabaw i konkursów na każdego czekał kubeczek wody z ciechanowską kranówką prosto z legendarnego saturatora.

Szczególne podziękowania za pomoc przy współorganizacji „Dnia Dziecka z Mundurem” w 5MBOT kierujemy do prezydenta miasta Ciechanów pana Krzysztofa Kosińskiego, 1 Olsztyńskiego Batalionu Składowania, Komendy Powiatowej Policji z Ciechanowa, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Ciechanowa, WCR Ciechanów.

Elżbieta Obrębska, Rzecznik Prasowy, 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Fot. 5.MBOT