Przedstawiciele Hufca ZHP Ciechanów przekazali dzisiaj (poniedziałek, 15 grudnia) Betlejemskie Światełko Pokoju Janowi Andrzejowi Kaluszkiewiczowi, staroście ciechanowskiemu oraz Robertowi Morawskiemu, wicestaroście.
Betlejemskie Światełko Pokoju to międzynarodowa inicjatywa skautowa zapoczątkowana w 1986 roku w Austrii. Płomień zapalany jest co roku w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem i przekazywany skautom z różnych krajów jako symbol pokoju i nadziei.

Do Polski Światełko dotarło po raz pierwszy w 1991 roku. Od tego czasu Związek Harcerstwa Polskiego co roku odbiera je od skautów z krajów sąsiednich i rozprowadza po całym kraju – do kościołów, domów, szkół, szpitali i instytucji publicznych.
red
Fot. Starostwo Powiatowe w Ciechanowie


