Ciechanów. Okopowa będzie jak nowa

Uwaga kierowcy. Rozpoczęła się modernizacja ul. Okopowej w Ciechanowie. Będzie nowe odwodnienie, nawierzchnia i chodniki.

– Prace mają zostać zakończone jeszcze w tym roku. Mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Paulina Rybczyńska.Droga będzie wyremontowana na odcinku od ul. Kasprzaka do granic nieruchomości o numerach ewidencyjnych gruntu nr 315 i 316. Remont przejdzie też łącznik pomiędzy ul. Bielińską i ul. Okopową oraz fragment odgałęzienia ulicy Okopowej w kierunku ul. Malinowej (tzw. sięgacz). W związku z prowadzonymi pracami mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu. Kierowcy są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności.

Nowa nawierzchnia zostanie wykonana z kostki brukowej betonowej na odcinku ul. Okopowej, na łączniku z ul. Bielińską i przy ul. Łukasiewicza. Na odcinku tzw. sięgacza ul. Okopowej (45 m) nawierzchnia będzie wykonana z płyt ażurowych. – Miasto wybuduje kanalizację deszczową, której aktualnie nie ma w ul. Okopowej, co przyczyni się do prawidłowego odwodnienia jezdni – informuje Paulina Rybczyńska. – Po obu stronach jezdni wybudowane zostaną chodniki z kostki brukowej oraz nowe zjazdy indywidualne do posesji, a teren przyległy do drogi będzie zagospodarowany zielenią. Wykonane będzie też oznakowanie poziome i pionowe.

Prace zakończą się w ostatnim kwartale 2021 r. Są odpowiedzią na wnioski mieszkańców ze spotkań osiedlowych z prezydentem Ciechanowa. – Realizowana przez miasto inwestyca przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i warunków komunikacyjnych, warunków funkcjonowania mieszkańców oraz użytkowania terenów przyległych. W poprzednich latach miasto zmodernizowało już sąsiadujące z ul. Okopową drogi, tj. ul. Bielińską oraz ul. Łukasiewicza – dodaje rzeczniczka Ratusza.

Red

Fot. UM Ciechanów