Ciechanów. Rusza kolejny etap modernizacji ul. Kolbego

Rozpocznie się w środę (17 marca). Nieprzejezdny będzie odcinek od skrzyżowania z ul. Szymanowskiego do ul. Monte Cassino będzie nieprzejezdny. Będą zmiany w kursowaniu autobusów Zakładu Komunikacji Miejskiej.

Wjazd na remontowany odcinek będzie możliwy wyłącznie dla mieszkańców oraz pojazdów budowy. Od 17 marca przystanki autobusowe na ulicy Kolbego będą nieaktywne w obydwu kierunkach. W zamian uruchomione zostaną nowe przystanki na ulicy Dziemieszkiewicza (w obydwu kierunkach).

– Nastąpi też zmiana przebiegu trasy linii autobusowej „3”. Od przystanku „Gostkowska” do przystanku „Graniczna/Płocka” komunikacja miejska będzie kursowała bez zmian (następnie ulicami Czarnieckiego, Widną, Leśną, Dziemieszkiewicza do Ronda Sybiraków i dalej bez zmian) – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska.

Pierwszy etap modernizacji zakończył się w sierpniu ubiegłego roku Nową nawierzchnię zyskał 200-metrowy odcinek od ul. Leśnej do ul. Szymanowskiego. Jezdnia została sfrezowana, uregulowano studnie deszczowe i sanitarne oraz wpusty deszczowe. Pojawił się na niej nowy asfalt.

– Remont nawierzchni ul. Kolbego to przedsięwzięcie, o które postulowali mieszkańcy na spotkaniach osiedlowych z prezydentem – informuje Paulina Rybczyńska.

red

Fot. UM Ciechanów