Ciechanów: Siedemnastolatka z koronawirusem

-Wynik jest dodatni, jest to pacjentka z kwarantanny domowej – na razie nie jest hospitalizowana – powiedziała nam dzisiaj (środa, 25 marca rano) rzeczniczka Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie Agnieszka Woźniak.

W ciechanowskim szpitalu obecnie z podejrzeniem koronawirusa hospitalizowanych jest sześć osób, mieszkańców północnego Mazowsza, m.in. z powiatów: pułtuskiego, płońskiego i przasnyskiego. Czekamy na wyniki badań – mówi rzeczniczka ciechanowskiego szpitala Agnieszka Woźniak.

Zakażona nastolatka to mieszkanka Ciechanowa. Przebywa w kwarantannie. – Osoby które mają dodatni wynik, nie muszą być hospitalizowane, lekarz decyduje czy pacjent może przechodzić hospitalizację domową, a cała rodzina objęta zostaje kwarantanną. Prowadzimy na razie dochodzenie epidemiologiczne – powiedziała nam dzisiaj dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ciechanowie Wiesława Krawczyk.

Przypomnijmy, że wcześniej koronawirusa wykryto o hospitalizowanego na oddziale obserwacyjno-zakaźnym ciechanowskiego szpitala 35-letniego mieszkańca Mławy.

Fot. pixabay