Ciechanów w 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Punktualnie o godz. 17. w mieście zawyją syreny – także w Browarze Ciechan. Pod pomnikiem ciechanowian walczących w Powstaniu Warszawskim złożone zostaną kwiaty.

Wcześniej – o 16.30 sprzed pomnika św. Piotra pod pomnik na ul. Powstańców Warszawskich wyruszy marsz, który organizuje Narodowy Ciechanów.

A my przypominamy ciechanowskie obchody tej niezwykle ważnej rocznicy z ostatnich kilku lat:

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=zN3PLYPbuxQ’]

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=y9ZggM5ngdE’]

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=1wsHlPjg8_o’]

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=6izKZ5eXgIo’]

 

* więcej o ciechanowskich obchodach w:

Na obchody zaprasza Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki. O godz. 18.30 – rozpocznie się projekcja filmu fabularnego „Powstanie Warszawskie” zmontowanego w całości z dokumentalnych materiałów archiwalnych nagranych przez dwóch młodych reporterów w sierpniu 1944 r.

Natomiast o godz. 20. – PCKiSz zaprasza na koncert pieśni Powstania Warszawskiego. Wystąpią: Aleksandra Matryba – wieloletnia solistka Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”, Krzysztof Szczepaniak – współpracujący z warszawskimi teatrami: Powszechnym im. Zygmunta Hübnera, Syreny, IMKA oraz Teatrem Dramatycznym Scena na Woli im. Tadeusza Łomnickiego i Piotr Sawicki – współpracował z Marią Sadowską, Jolantą Litwin-Sarzyńską oraz zespołem Kaliber 44. Koncert poprowadzi Paweł Krasowski.