Ciechanów. Włosi dali miastu na budowę sygnalizacji

Sofidel Poland – włoska firma z branży papierniczej – która ma swój zakłada w Ciechanowie, przekazała dzisiaj (czwartek, 4 marca) 300 tys. zł darowizny na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Mleczarskiej i Mazowieckiej.

To bardzo ruchliwe skrzyżowanie. Ul. Mleczarska, przy której siedzibę ma Sofidel Polska, jest częścią pętli miejskiej, a razem z ul. Mazowiecką znajdują się na terenie tzw. dzielnicy przemysłowej o znacznym natężeniu ruchu pojazdów. Na skrzyżowaniu często dochodzi do kolizji i wypadków. – Budowa dynamicznie dostosowującej się do natężenia ruchu sygnalizacji pozwoli na poprawę jego płynności i rozładowanie ruchu od strony ul. Mazowieckiej – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska. – Pieniądze umożliwią realizację inwestycji.

W swojej działalności biznesowej Sofidel przykłada bardzo dużą wagę do stosowania najwyższych standardów. Odpowiedzialność naszej firmy za bezpieczeństwo i zdrowie pracowników wykracza też poza teren samego zakładu pracy. Darowizna na rzecz miasta na podniesienie standardów bezpieczeństwa na skrzyżowaniu, z którego korzysta rosnąca wraz z rozwojem firmy liczba pracowników jest wyrazem naszej troski. Cieszymy się, że będzie ono służyło również całej społeczności lokalnej – zaznaczyła Hanna Konopko-Kotarba, krajowy dyrektor operacyjny Sofidel Poland.

– Realizujemy tę inwestycję w odpowiedzi na wnioski mieszkańców, ale też w oparciu o analizę sytuacji w terenie. Na skrzyżowaniu dochodziło niestety do wielu wypadków. Dzięki wspólnemu działaniu miasta i lokalnego przedsiębiorstwa uda się podnieść poziom bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pieszych, w tym wielu mieszkańców dzielnicy Przemysłowej – powiedziała Zastępca Prezydenta Miasta Ciechanowa Iwona Kowalczuk.

-Prace będą wykonane na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej w minionym roku. W przeprowadzonym postępowaniu przetargowym do ratusza wpłynęły cztery oferty. Po przeprowadzeniu oceny formalnej wybrana zostanie firma, która zrealizuje prace w terminie 120 dni od podpisania umowy – informuje Paulina Rybczyńska.

red
Fot. UM Ciechanów