Ciechanów. Zatrzymani za posiadanie i handel narkotykami

Ciechanowscy policjanci interweniowali wobec mężczyzny pijącgo alkohol w miejscu publicznym. Znaleźli przy nim zabronione substancje.  Zatrzymali też innego mężczyznę podejrzanego o handel narkotykami.

– 8 października około godziny 14.30 policjanci z Wydziału Prewencji patrolując teren miasta zauważyli mężczyznę spożywającego alkohol w niedozwolonym miejscu. Funkcjonariusze natychmiast podeszli i poinformowali mężczyznę o przyczynach podjętej interwencji. W trakcie legitymowania mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo co wzbudziło podejrzenia u policjantów, iż legitymowany może posiadać zabronione substancje – relacjonuje podkom. Katarzyna Kukla z KPP w Ciechanowie. – Podczas wykonywanych czynności u 23-letniego mieszkańca Ciechanowa funkcjonariusze znaleźli foliowe zawiniątko z zawartością białego proszku. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

 Po przebadaniu zabezpieczonej substancji za pomocą testerów narkotykowych okazało się, że 23-latek posiadał substancję psychotropową w postaci amfetaminy. Ponadto mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad promil alkoholu w wydychany powietrzu. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie.   Za przestępstwo z art.62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Ponadto 28 października Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie na wniosek Komendy Powiatowej Policji zastosowała środek zapobiegawczy w postaci  dozoru policji wobec 21-letniego mieszkańca Ciechanowa podejrzanego o udzielanie środków psychotropowych w postaci amfetaminy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. – Mężczyźnie przestawiono zarzut z art. 59 ust. 1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10 – informuje podkom. Bożena Kuklak.

red