Ciechanów. Zmiana organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych

W związku ze stanem epidemii miasto apeluje, aby ciechanowianie rozłożyli wizyty w okresie Wszystkich Świętych i odwiedzali groby w innych datach. Na cmentarzu komunalnym w tym roku nie odbędą się msza i procesja. W okolicach cmentarzy na drogach gminnych wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Od 30 października do 2 listopada na trasie miasto – cmentarz jeździły będą dodatkowe autobusy.

Tegoroczne obchody Wszystkich Świętych przypadają w okresie wysokiej zachorowalności na COVID-19. Tradycyjnie organizowana 1 listopada msza i procesja nie odbędą się. Miasto apeluje, by ciechanowianie odbyli zaplanowane na cmentarzach wizyty w innych dniach.

Dla prawidłowej i bezkolizyjnej komunikacji w okresie Wszystkich Świętych w okolicy cmentarzy jak w poprzednich latach zmieniona zostanie organizacja ruchu. Mieszkańcy są proszeni o stosowanie się do zmienionych znaków.

Na odcinku pętli miejskiej (ul. Prymasa Tysiąclecia i ul. Prusa), ul. Gostkowskiej (od ronda Meudon do ul. Komunalnej) będzie obowiązywał po obu stronach zakaz zatrzymywania się. Ulica Zamkowa (od ul. Gostkowskiej do ul. Parkowej) będzie jednokierunkowa.

Dla osób, które będą odwiedzać groby na cmentarzu przy ul. Płońskiej zostanie udostępniony parking przy ul. Orylskiej (Szkoła Podstawowa nr 1) oraz na targowicy miejskiej.

Wprowadzanie zmian w organizacji ruchu na ul. Gostkowskiej, Prymasa Tysiąclecia i Prusa nastąpi 30 października (piątek). Ruch jednokierunkowy na ul. Zamkowej zostanie wprowadzony 31 października (sobota) o godz. 15:00. Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały do 2 listopada (poniedziałek).

Na cmentarz komunalny przy ul. Gostkowskiej komunikacją miejską dojechać będzie można już od piątku 30 października, przez cały weekend (31 października i 1 listopada) włącznie, a także w poniedziałek 2 listopada.

Zakład Komunikacji Miejskiej wprowadzi dodatkowe kursy autobusów na trasie miasto – cmentarz komunalny. Przez 4 dni (30 października – 2 listopada) na trasie Gostkowska Pętla – Gostkowska Cmentarz – Kraszewskiego 17 Stycznia – Plac Kościuszki – plac Jana Pawła II – 17 Stycznia – Kraszewskiego – Gostkowska Pętla kursowała będzie LINIA „A”. Autobusy ZKM na tej trasie będą jeździły od godz. 8.30 do godz. 16.45 z częstotliwością co 15 minut.

1 listopada uruchomione będą 3 dodatkowe linie komunikacji miejskiej:

LINIA „B”: Gostkowska Pętla – Gostkowska Cmentarz – Kraszewskiego – 17 Stycznia  – Plac Kościuszki – Sienkiewicza – Dworzec PKP – Kraszewskiego – Gostkowska Pętla w godz. 9.00 –16.40 z częstotliwością co 20 minut.

LINIA „C”: Cmentarz Komunalny (przystanek obwodnica)- Prymasa Tysiąclecia  – W. Polskiego – Bat. Chłopskich – Sikorskiego – plac Jana Pawła II – 17 Stycznia – Kraszewskiego – Gostkowska – Cmentarz Komunalny w godz. 9.05 – 16.50 z częstotliwością co 15 minut.

LINIA „D”: na trasie Cmentarz Komunalny (przystanek obwodnica) – Prymasa Tysiąclecia – W. Polskiego – 11Pułku Ułanów Legionowych – Sikorskiego – Armii Krajowej – Płońska – 11Pułku Ułanów Legionowych –  plac Jana Pawła II – 17 Stycznia – Kraszewskiego – Gostkowska – Cmentarz Komunalny w godz. 9.10-16.30 z częstotliwością co 20 minut.

Bilety można będzie zakupić u kierowców autobusów oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży.

Szczegółowy rozkład jazdy miejskich autobusów znajduje się na stronie internetowej  www.zkmciechanow.pl. Informacja pod numerem telefonu 23 672 23 06.           

Paulina Rybczyńska, Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ciechanów

Fot. UM Ciechanów